Herolan suksi luistaa, mutta mäkihyppy ei onnistu. Jos tällainen amatööri-sohvaurheilija saa sanoa mielipiteensä, niin eroa syntyy ilmalennon asennossa. Se ei ole ollenkaan niin aerodynaaminen kuin voisi olla, mies on liian pystyssä ja sukset osoittavat heti maata kohti.
Kauas pääsevät 'makaavat' suksiensa päällä niin, että jää vain parinkymmenen sentin ilmarako ja lennon alussa he nostavat suksensa hieman enemmän yläviistoon.
Hienoa, Ilkka Herola!
Anonyymi
3
1240
Vastaukset
- Anonyymi
Suomessa vain ei ole sellaisia valmentajia jotka osaisivat neuvoa.
Umpi surkeita hyppääjiä kaikki.
Hannu Manninen oli hyvä hiihtäjä , mutta jäi mäessä aina 20 m , eikä oppinut ikinä.
Sama jatkuu , tasoitus 10m tai enmmän - Anonyymi
Se Se Suksi ei luista.Laskussa jää 25 sekuntia ja nousuissa 25cm joka potkulla.
Voita siinä sitten Olumpiakultaa!Mäkihyppy vaatii vain kovan ponnistajan oikeaan aikaan. - Anonyymi
Ei kulje herolal ei!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1454075Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville643760Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.123024Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1232628- 1792306
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa321594Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka491457- 541282
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih161080Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1131070