Mista Lappari?

Anonyymi

Thai muusalle pitaa saada Lappari. Ihan perus sellainen etta saa alkaa opetella pankki, kieli ym asioita. Kannattaako ostaa Bangkok/Pattaya alueelta vai Suomesta? Jos Thaimaasta mista liikkesta saa parhaan hinnan? Kiitos!

8

85

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Thaikuille thaikkutabletti, tietävät kyllä mistä se haetaan.

      Joissain Family Marteissa on vitriini, jossa edullisesti älyttömyyspuhelimia ja tapletteja.

    • Anonyymi

      Muusalle tukko bahteja kouraan, niin kyllä se tietää mistä sen hakea. Jos ei ole suoraan riisipellolta repäisty. Tai varmemmin se ehkä tulee hommattua, jos lähdet mukaan kaupoille. Muuten saattaa bahtit mennä "sairaalle äidille"(lue thai poikaystävälle)😁.

    • Anonyymi

      Kysyjä voisi kysellä myös, löytyisikö jostakin thaikkukaupasta ääkköset omaan läppäriin (tai iippariin, kummalla nyt kirjoitteleekaan)!

      • Anonyymi

        ThaikkuTapletti alkaa kaatuilla, kun pelleilee sellaisten vähemmistön merkkien kanssa kuin skandinaaviset merkit.

        Rotuerottelu on yhä voimissaan intialaisten ingengöörien päässä.


    • Anonyymi

      Kohfi on kyllä parempaa kuin Lappari.

      • Anonyymi

        Niuvanniemen kiljukellarista eli suljetulta löytyy parhaat juomat, maittaa myös nuorille eläkeläisille, Amalia alias sensein nussiminen taas ei.


    • Anonyymi

      >Muusalle tukko bahteja kouraan, niin kyllä se tietää mistä sen hakea. Jos ei ole suoraan riisipellolta repäisty." Minulta paasi nauru kun luin tuon! On nimittain JUST NIIN - riisiviljelija Isan'in korvesta! Vain 8ha riisia, joka on muuten yllattavan kallista ja 8ha tuotolla ovat ostaneet auton, tehneet aika hyvan talon ja CASH on taskussa muttei paljoa. Hyva likka han on mutta nyky tekniikkasta ei tieda mitaan. Lappari se olla pitaa; CD, 3-4 USBta, 17" naytto, muistin lokerot ym ym.

    • Anonyymi

      17.3" FHD 120Hz/ Core i7-9750H
      8GB DDR4 / 512GB SSD
      GeForce GTX 1660Ti 6GB GDDR6
      Windows 10

      39.900 thb

      MSI GF75 Thin 9SD-008TH

      Suomessa saat pulittaa tuosta 1.200 eur

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      42
      3404
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2004
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1739
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      16
      1527
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1508
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      9
      1391
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1387
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1237
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1145
    10. Jo Alkanutta Viikkoa Ja Maanantai Päivää

      Hyvää huomenta naiselle ❤🤗😘 Toivoo mies
      Ikävä
      22
      1102
    Aihe