Zeus Village

Anonyymi

Ensimmäinen matka Kreetalle edessä ja majoituskohteena Zeus Village hotelli. Kertokaa siellä käyneet ko.hotellista,huoneiden varustelusta ym.
Kaikki muutkin Kreetan matkavinkit tervetulleita..hyvät ruokapaikat,mitä nähtävää,ostoksia ym.ym. Kiitos

2

172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hei! Takana parikymmentä reissua Kreetalle, seuraava huhtukuussa. Kerran oltu Zeuksessa, ei valittamista. Ollaan oikeen pidetty Agia Apostolin alueesta, viisi eri hotellia käyty , paras meille rauhaa rakastaville lähempänä rantaa oleva Helios.
      Zeuksen vierestä menee katu ylös Daratsoon ja jos saat huoneen siltä puolen, voi liikenteen melu kyllä häiritä, toiset kun vedättävät joskus aikaa kovaa sitä mäkeä ylös. Aamiainen oli meidän mielestä hyvä, palvelussa ei huomautettavaa. Oltiin kevään ensimmäisiä asiakkaita niin oli pieniä teknisiä hikkoja, vessan pytty jäi vuotamaan, ilmastointi sanoi sopimuksen irti mutta kaikki korjattiin kun asiasta respaan ilmoitti.

      Hyvin lähellä on hyvä ruokapaikka Dimitris & Sakis,mukavia poikia. Jos käytte Haniassa ( tietysti !) Bussi nro 15 pysähtyy aivan Zeuksen ovelle kaupungista tullessa, ei tarvitse kiivetä mäkeä ! Haniaan päin mennessä pitää mennä BMW-liikkeen vieressä olevalle pysäkille, siinä on lippuautomaatti ja bussit 15 ja 21 ottaa siitä.

      Siitä pysäkiltä 100 m päässä on kadun kahta puolen 2 isompaa ruokakauppaa, Synka ja Lidl ja siitä kauppojen välistä katua pääsee suoraan rantaan. Apostolin alueella on 4 eri rantaa jotka ovat kaikki vähän eri ilmansuuntiin ja aina löytyy ranta missä ei tuule liikaa jos uimaan haluaa.

    • Anonyymi

      Kuinka sokeena sitä kulkeekaan, katsoin google mapista tuon zeuksen, 140metriä matkaa kotoota 😂 Ihan kiva sijainti liikkumiseen, helposti bussilla Hanian keskustaan, vastakkaiseen suuntaan kissamou tietä 6-7 kilsaa ni voi viettää päivää Plataniaksessa ja Agia Marinassa pyörien. Tuo lähin uimaranta hotelliltanne on aika viihtyisä ja kiva puistokin siinä, matalaa vettä myös pitkälle et lapsiperheille varmasti passeli. Kaksi "isoa" ruokakauppaa muutaman sadan metrin päässä, lähellä myös hyviä ravintoloita ja kahviloita.
      Jos mahdollista autoa vuokrailla niin vuorille ainakin päiväksi, sit onkin varaa mistä valita kruisailuun, iso on saari.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      253
      4567
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      130
      2985
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2752
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1730
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1574
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      22
      1468
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1324
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1235
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      205
      1098
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1085
    Aihe