Vantaan Suomen Cup

Mistä löytyy lähtölistat ?
19132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Vasta lähtöviivalla nähdää, ketkä sinne ilmestyy. Eipä ole haluja kosteassa rännissä kisata.

Suomen hiihtäjiä vaivaa himo menestyä. Ilman sitä ei yksikään turska jää koukkuun !

Onko dooppihaukki masentanut koko muun maailman?

Äänestä
  • Ymmärsinkö oikein kommenttisi, tai siis niin siinä lukee, että Suomen hiihtäjiä vaivaa himo menestyä...He siis haluavat menestyä niin voimakkaasti että siitä syntyy himo menestyä ja siksi he eivät menesty...aika erikoinen kuvio tämä himokuvio...

    Äänestä

Niin, taisihan se eilenillalla sinne ilmestyä, eri asia vaan pitääkö paikkaansa. Kohta 20 hiitäjää startannut, vaan ei anna Yle ylen. Himot puuttuu, monelta ja monessa suhteessa.

Norjassa kun tällainen kardinaalimunaus tehtäisiin, oltaisiin tavoitekuseskelussa alta aikayksikän, siis NRKlla.

Äänestä

Ainakin Arenea on ihan sekaisin, taas, onkohan intian pojat taas kaljoissaan ?

Äänestä

Ikähyvitys huomioiden Roponen oli kakkonen, voiton vei Suomen hiihdon suurlupaus, joka hiihti siten, ettei Yle edes näyttänyt, siis numerolla 10.

Äänestä

Saapunki,+upea+vuorijuoksija,+mukaan+maajoukkueeseen,+kunhan+vain+on+terveenä+ja+kalusto+kunnossa.+Annekin+joutui+laittamaan+liki+parastaan,+vaikka+vaikutti+siltikin+hiihtävänsä+vain+70+%+tehoilla.

Äänestä

Jasmi Joensuulta tiukkaa iskua. Kyllä kannatti hiihdättää maajoukkueessa. Sieltä nuoret saavat motivaatiota ja kehitystä, vaikka ero turskiin iso onkin.

Vöyrin jälkeen sitten katsotaan, millä miehityksellä / naisituksella loppukauden kisoihin mennään ja mikä on runko kohti Oberstdorfia.

Äänestä

On tainneet Krista ja Iivo sekä Perttu vilkaista sääennusteita. Voippi olla, ettei hotsittanut tulla Hookkaninbööleen vesihiihtämään, kun voi alpeilla ottaa arskaa. Eestä ja takkaa.

Äänestä
  • Roposkan näyttö pertsalla oli kova eli vapaa on ilmeisesti kansaivälistä huipputasoa. Kristan ja Kepan tasoa. Ihme jos ei anneta lähtöpaikkaa ameriikan kiertueelle ?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Roposkan näyttö pertsalla oli kova eli vapaa on ilmeisesti kansaivälistä huipputasoa. Kristan ja Kepan tasoa. Ihme jos ei anneta lähtöpaikkaa ameriikan kiertueelle ?

    Jos selostajien sanoja on uskominen, niin se on nyt Yhdysvaltain kansalainen, koska voitti Yhdysvaltojen mestaruuden. Omituista, kun kertoi radankin Vandaalissa olevan Hippo-Hiihtojen tasoinen.

    No joo, kohta joku viisastelee vielä lisää, uskotaan uskotaan, Denverin ladut käyvät liki 2 km:ssä eikä varmaan ole täydessä tikissä, ei Piippokaan, kun ovat juuri tulleet alas.

    Äänestä

Sivakoiden pohjissa on varmaankin norjan hiihtoliiton
hyväksymät vesikelin liisterit.
Kyll kelpaa sivakoida,vettä sataa ja on 8c lämmintä.
Suomalainen hiihtää aina kelillä,kun kelillä,satoi tai paistoi,
pidossa ja luistossa löytyy.

Äänestä

Kuka maksoi Hakunilan lumetuksen ?

Veikkaus väitti Lottoarvonnan jälkeen sen tehneen tämän, onhan Cuppi iso vetarikohde, mutta kaupunki antaa lausuntoja, jotta liikuntabudjetista nämä muutama mitätön markka on mennyt.

Äänestä
  • Vitut+tämä+vesikusihiihtokuppi+on+järjestelyiden+osalta+pistetty+täysinkaupungin+veronmaksajien+piikkiin.Lumitykit+huutivat+2+viikkoa+yötäpäivää,että+saadaan+parinkilometriä+latupohjaa+tehtyä.Muut+järjestelykulut+päälle.Tais+muutamat+sadat+tonni+palaa+kevyesti.Mutta+eihän+se+uutta+ole+tässä+kaupungissa.Se+kuulemma+kasvattaa+kaupungin+imagoa,vähintääkin+150%+ja+kaupungin+miespuolisten+politrukkien+virtuaalikyrpiä+25+cm.Se+on+sitä+kun+valtakunnan+hiihtoliitto+vaatiin,niin+kaupungin+on+se+tehtävä.Ei+uskalleta+vastaan+pistää,kun+ollaan+ruskeakieli+pitkällä,nuolemassa+hiihtoliiton+pomojen+karvaisia+perseitä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vitut+tämä+vesikusihiihtokuppi+on+järjestelyiden+osalta+pistetty+täysinkaupungin+veronmaksajien+piikkiin.Lumitykit+huutivat+2+viikkoa+yötäpäivää,että+saadaan+parinkilometriä+latupohjaa+tehtyä.Muut+järjestelykulut+päälle.Tais+muutamat+sadat+tonni+palaa+kevyesti.Mutta+eihän+se+uutta+ole+tässä+kaupungissa.Se+kuulemma+kasvattaa+kaupungin+imagoa,vähintääkin+150%+ja+kaupungin+miespuolisten+politrukkien+virtuaalikyrpiä+25+cm.Se+on+sitä+kun+valtakunnan+hiihtoliitto+vaatiin,niin+kaupungin+on+se+tehtävä.Ei+uskalleta+vastaan+pistää,kun+ollaan+ruskeakieli+pitkällä,nuolemassa+hiihtoliiton+pomojen+karvaisia+perseitä.

    Paljon kalliimmaksi jäähallien ylläpito tulee. Ja laduille sentään pääsee kisojen jälkeen myös kuntoilijat.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vitut+tämä+vesikusihiihtokuppi+on+järjestelyiden+osalta+pistetty+täysinkaupungin+veronmaksajien+piikkiin.Lumitykit+huutivat+2+viikkoa+yötäpäivää,että+saadaan+parinkilometriä+latupohjaa+tehtyä.Muut+järjestelykulut+päälle.Tais+muutamat+sadat+tonni+palaa+kevyesti.Mutta+eihän+se+uutta+ole+tässä+kaupungissa.Se+kuulemma+kasvattaa+kaupungin+imagoa,vähintääkin+150%+ja+kaupungin+miespuolisten+politrukkien+virtuaalikyrpiä+25+cm.Se+on+sitä+kun+valtakunnan+hiihtoliitto+vaatiin,niin+kaupungin+on+se+tehtävä.Ei+uskalleta+vastaan+pistää,kun+ollaan+ruskeakieli+pitkällä,nuolemassa+hiihtoliiton+pomojen+karvaisia+perseitä.

    Vihervassari Mielensäpahoittaja, mene leipäjonoon tahi tutki kunnallispolitiikan ja kaupunkihallinnon perusteita !

    Äänestä

RL Roponen tykitti viestissä nopeimman ajan.

Pitäisiköhän toppatakkien vielä harkita tosiasioiden valossa osallistumisoikeuksia ?

Äänestä

Vieläkö kannattaa lähteä Hakunilaan vai menikö lumetettu pohja jo rikki ?

Tv-kuvan perusteella sitä ei tehty perinpohjaiseksi niinkuin Oittaalla liki puolen metrin paksuiseksi.

Äänestä
  • Latu on jo poikki useammasta kohdasta, hiihtää kannattaa 70-luvun välineillä, jos vain vielä osaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mistä löytyy lähtölistat ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu