Kannattaa harkita kaksi kertaa, pilaako elämänsä hankkimalla lapsen ja tarvitseeko tälle planeetalle ylipäänsä lisää ihmisiä.
Onneksi vahingon sattuessa voi tehdä abortin.
Onneksi vahingon sattuessa voi tehdä abortin.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Papu kaija dr.ollilla omat ideat taas lop.ussa?
Oliko todisteita tai edes ycs.ittäistä esi merkkiä, vai löytyykö ne cai.cci taas pelc.ästään suosija hö-rh.ön b.ään sisältä?
Jos lasta ei ole tarkoitettu tulevaksi se ei yksinkertaisesti tule. Ei se voi tulla vahingossa. Jos mielestäsi maailmassa on liikaa ihmisiä etkä halua elää, niin tee oma ratkaisusi. Älä tyrkytä mallejasi muille.
Miten niin ei tule jos ei "ole tarkoitettu?" Onko tämä joku jeesus-karma-nihhulijuttu? Olet ehkä katsonut liikaa Astral-TV:tä valvoessasi öisin?
Ei siinä pilata vain omaa el'ämää vaan sen lapsenkin elämän joka joutuu kärvistelemään ties millaisessa velkahelvetissä ja pätkätyökierteessä!
Kun vihdoin suuri osa vaikeuksista on jotenkin voitettu niin sitten kuollaan...
Ei ole mikäät paratiisielämää ei, nyt syntyvän oltava 70v työssä jotta pääsee vuodeksi eläkkeelle!
Tämä aborinvastustaja uskoo toisin. Hän kieltää tosiasiat ja uskoo että hänen aikansa tulee kuoleman jälkeen.
Kaikkia ohjusvahinkoja ei vakuutuskaan korvaa.
No-inh.an se häd.ä run.ccu rub.esi taas ce.rran cäym.ään. :D
Cann.addaa harc.ida ca.csi cerd.aa, bil.aako om.an ja toist.enkin el.ämän t-pp.amalla lapsensa ja tarv.idseeco tälle pl.aneetalle yl.i b.äänsä lisää m-rh.aajia.
Onn.ecsi muc.avuus aborttia haud.ova voi mill.oin tah.ansa antaa toistenkin el.ää.