Olitko lomaosake esittelyssä

Anonyymi

Tänään talouselämä lehdessä juttua lomaosale esittelyistä suomessa ja holiday recorts kohteissa. Miksi esittelyt ova tpainostavia ja röyhkeän törkeää valhetta.

5

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jotkut asiakkaat on niin herkkiä että kun vähänkään sanoo että osta tänään niin alkaa se itkeminen. Kyllä aikuisen ihmisen täytyy osata tehdä valintoja elämässään, ottaa tai jättää. Lomaosake markkinoinnissa on se hyvä puoli että kaupan voi purkaa kuluitta jos kokee joutuneensa myllytyksen kohteeksi. Lomaosakemyyjän tehtävä on myydä, ei esitellä ja jakaa käyntikortteja.

      • Anonyymi

        Löytyi sama juttu kauppalehdestä. Aika hyvää mainosta lomaosakkeista.


      • Anonyymi

        Ja että ihan myyntiesittelyssä on yritetty myydä.


    • Anonyymi

      Eihän tuossa artikkelissa ole mitään uutta. Arvikkeli jopa positiivinen jos tarkemmin miettii. Päinvastoin nämä isot pamput ja poliitikot joita toimittaja tässä siteerasi ovat aina olevinaan omilla ehdoilla. Kuvittelevat että he voidaan ostaa alehintaan koska vain, mitä vain jos itse täytyy ostaa. Yleensähän heidän majoitukset yms maksaa firma tai poliitikkojen kulut kansa. Firman maksamilla lentopisteillä on sitten hyvä poimia ilmaisia lentoja ja majoituksia.

      • Anonyymi

        Minusta aikapaha jos valehdellaan että saa tehdä kauppaa asioilla jotka ei pidä paikkaansa. Eihän siinä kyseessä ole kun asiakkaan rahat. Ja sitten vääryydellä hankittu myyjän palkka. Eikö se hävetä myyjää no eipä kai.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla

      Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk
      Maailman menoa
      79
      8358
    2. Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava

      Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta
      Maailman menoa
      89
      7522
    3. Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!

      🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin
      Maailman menoa
      21
      7486
    4. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

      HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
      Maailman menoa
      210
      7139
    5. Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös

      seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.
      Maailman menoa
      86
      5939
    6. Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?

      Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k
      Maailman menoa
      82
      5820
    7. Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa

      Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko
      Maailman menoa
      104
      5542
    8. Windows-herrasmiehet vs. Kaulahuivikerho

      ======================================== W I N D O W S - H E R R A S M I E H E T ==============================
      Sodat
      0
      4600
    9. Persut ne lomailee veronmaksajien piikkiin

      Nämä rötösherrat kyllä putoavat onneksi eduskunnasta. Ja kuten Marin maksoi aamupalansa, niin nämä reissut pitää periä m
      Maailman menoa
      28
      3259
    10. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      3
      1966
    Aihe