No kun yhdistää sen että on 12 ja on väkivallan uhri ,ei ole kavereita,on vastuussa 5stä sisaruksesta,ja oma äiti on kaikin tavoin huono äitinä eikä edes ystävänä niin tulee vakava masennus ja alkaa viillellä ja on romahtanut melkein kerran viikossa ja pahin pelko on että tapan itseni.
Epäonnistuja
3
193
Vastaukset
- Anonyymi
Koita pärjätä oon varma ettet oo ainoa jolla on sama huoli😢etkä sä oo mitenkään epäonnistuja sää oot täydellinen just sellasena kun oot💗💗se on ihmisten ongelma jos ne ei haluu olla sun kavereit oot varmasti mahtava tyyppi💗❤️
Se ei ole epäonnistuja, joka pitää perhettä pystyssä ja ottaa lapsena sen perheen aikuisen paikan, kun se varsinainen aikuinen ei pysty hommaansa hoitamaan.
Hanki apua jostain. Älä pala loppuun. Ei ole lasten homma paikkailla aikuisten virheitä, ei edes omien vanhempien.Heippa sinulle keskustelun aloittaja!
Olen pahoillani lukiessani, että koet olevasi epäonnistuja. Lisäksi kerrot elämästäsi paljon isoja asioita, kuten kokemastasi väkivallasta, siitä ettei sinulla ole kavereita, masennuksesta ja itsetuhoisista teoista ja ajatuksista sekä kokemuksistasi perheessäsi.
Sinun ei tarvitse pärjätä näiden asioiden kanssa yksin ja tarvitset ja olet avun arvoinen<3 Me Pelastakaa Lapsilla haluamme tarjota apua ja tukea kaikille nuorille, jotka kohtaavat elämässään vaikeita asioita. Jos haluat, voimme jatkaa keskustelua meidän Netari WA-nimisessä palvelussa Whatsappissa, numerossa 0504780951. Numerossa sinulle vastaavat minä ja kollegani Lauri. Lisäksi ylläpidämme Netari-chattia, joka on auki sunnuntaista torstaihin klo 18-21 osoitteessa www.netari.fi. Chatissa nuorille vastaavat koulutetut, aikuiset vapaaehtoiset ja työntekijät.
Oletan, että käyt koulua. Myös koulussa on turvallisia aikuisia joiden tehtävä on auttaa lapsia ja nuoria. Jos et ole vielä jutellut koulussa kenellekään aikuiselle tilanteestasi, voit ottaa yhteyttä esim. terkkariin tai kuraattoriin.
Paljon tsemppiä sinulle<3
Pauliina/Pelastakaa Lapset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv8212665Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan1711363- 514583
- 244297
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni164222Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv364030Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h573929No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol423752- 603490
- 423165