Epäonnistuja

No kun yhdistää sen että on 12 ja on väkivallan uhri ,ei ole kavereita,on vastuussa 5stä sisaruksesta,ja oma äiti on kaikin tavoin huono äitinä eikä edes ystävänä niin tulee vakava masennus ja alkaa viillellä ja on romahtanut melkein kerran viikossa ja pahin pelko on että tapan itseni.

3

190

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koita pärjätä oon varma ettet oo ainoa jolla on sama huoli😢etkä sä oo mitenkään epäonnistuja sää oot täydellinen just sellasena kun oot💗💗se on ihmisten ongelma jos ne ei haluu olla sun kavereit oot varmasti mahtava tyyppi💗❤️

    • Se ei ole epäonnistuja, joka pitää perhettä pystyssä ja ottaa lapsena sen perheen aikuisen paikan, kun se varsinainen aikuinen ei pysty hommaansa hoitamaan.

      Hanki apua jostain. Älä pala loppuun. Ei ole lasten homma paikkailla aikuisten virheitä, ei edes omien vanhempien.

    • Heippa sinulle keskustelun aloittaja!

      Olen pahoillani lukiessani, että koet olevasi epäonnistuja. Lisäksi kerrot elämästäsi paljon isoja asioita, kuten kokemastasi väkivallasta, siitä ettei sinulla ole kavereita, masennuksesta ja itsetuhoisista teoista ja ajatuksista sekä kokemuksistasi perheessäsi.

      Sinun ei tarvitse pärjätä näiden asioiden kanssa yksin ja tarvitset ja olet avun arvoinen<3 Me Pelastakaa Lapsilla haluamme tarjota apua ja tukea kaikille nuorille, jotka kohtaavat elämässään vaikeita asioita. Jos haluat, voimme jatkaa keskustelua meidän Netari WA-nimisessä palvelussa Whatsappissa, numerossa 0504780951. Numerossa sinulle vastaavat minä ja kollegani Lauri. Lisäksi ylläpidämme Netari-chattia, joka on auki sunnuntaista torstaihin klo 18-21 osoitteessa www.netari.fi. Chatissa nuorille vastaavat koulutetut, aikuiset vapaaehtoiset ja työntekijät.
      Oletan, että käyt koulua. Myös koulussa on turvallisia aikuisia joiden tehtävä on auttaa lapsia ja nuoria. Jos et ole vielä jutellut koulussa kenellekään aikuiselle tilanteestasi, voit ottaa yhteyttä esim. terkkariin tai kuraattoriin.
      Paljon tsemppiä sinulle<3

      Pauliina/Pelastakaa Lapset

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      131
      8341
    2. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      462
      7540
    3. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      220
      5676
    4. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      94
      4708
    5. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      147
      4634
    6. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      107
      4463
    7. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      21
      4350
    8. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      10
      4182
    9. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      107
      4155
    10. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      3840
    Aihe