No kun yhdistää sen että on 12 ja on väkivallan uhri ,ei ole kavereita,on vastuussa 5stä sisaruksesta,ja oma äiti on kaikin tavoin huono äitinä eikä edes ystävänä niin tulee vakava masennus ja alkaa viillellä ja on romahtanut melkein kerran viikossa ja pahin pelko on että tapan itseni.
Epäonnistuja
3
184
Vastaukset
- Anonyymi
Koita pärjätä oon varma ettet oo ainoa jolla on sama huoli😢etkä sä oo mitenkään epäonnistuja sää oot täydellinen just sellasena kun oot💗💗se on ihmisten ongelma jos ne ei haluu olla sun kavereit oot varmasti mahtava tyyppi💗❤️
Se ei ole epäonnistuja, joka pitää perhettä pystyssä ja ottaa lapsena sen perheen aikuisen paikan, kun se varsinainen aikuinen ei pysty hommaansa hoitamaan.
Hanki apua jostain. Älä pala loppuun. Ei ole lasten homma paikkailla aikuisten virheitä, ei edes omien vanhempien.Heippa sinulle keskustelun aloittaja!
Olen pahoillani lukiessani, että koet olevasi epäonnistuja. Lisäksi kerrot elämästäsi paljon isoja asioita, kuten kokemastasi väkivallasta, siitä ettei sinulla ole kavereita, masennuksesta ja itsetuhoisista teoista ja ajatuksista sekä kokemuksistasi perheessäsi.
Sinun ei tarvitse pärjätä näiden asioiden kanssa yksin ja tarvitset ja olet avun arvoinen<3 Me Pelastakaa Lapsilla haluamme tarjota apua ja tukea kaikille nuorille, jotka kohtaavat elämässään vaikeita asioita. Jos haluat, voimme jatkaa keskustelua meidän Netari WA-nimisessä palvelussa Whatsappissa, numerossa 0504780951. Numerossa sinulle vastaavat minä ja kollegani Lauri. Lisäksi ylläpidämme Netari-chattia, joka on auki sunnuntaista torstaihin klo 18-21 osoitteessa www.netari.fi. Chatissa nuorille vastaavat koulutetut, aikuiset vapaaehtoiset ja työntekijät.
Oletan, että käyt koulua. Myös koulussa on turvallisia aikuisia joiden tehtävä on auttaa lapsia ja nuoria. Jos et ole vielä jutellut koulussa kenellekään aikuiselle tilanteestasi, voit ottaa yhteyttä esim. terkkariin tai kuraattoriin.
Paljon tsemppiä sinulle<3
Pauliina/Pelastakaa Lapset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 643710
- 663492
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa913313SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p582732- 722550
- 562211
Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.501380Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?411125Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1171112Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.1261088