Ostoslistalla on runsaaseen päätetyöhön AntiBlue-lasit ilman näön korjausta, mutta on ollut vaikea löytää laadukkaiksi sellaisiksi tunnistettavat.
Lisäksi niiden tulisi olla kevyet ja helpot yhdellä kädellä pois otettavat / siirreltävät, eli "spagetti-sankaiset" ovat pois laskusta. No, hieman äijä-lookiset ne saisi olla malliltaan, eli jotakin hieman kulmikasta, mutta ei mitään suuria tv-ruutuja ;-)
Olisko kokemuksia ja suosituksia joistan malleista / valmistajista?
Netissä olen katsellut Amazon.fr kaupappaikalta kun siellä on yksi tili avattuna, mutta tuon putiikin käyttäjäarvosteluihin ei voi lainkaan luottaa. Netin kautta jos tilaa, niin arvoitus on se miten ramit omalle kolville istuvat.
Tuossa nettiputiikissa lasien myjillä on teknisissä tiedoisa useinkin mainittu lasien sinisen valon suodattavuus prosenteissa, mikäli siihen voi luottaa, mutta melko suuria mallikohtaisia eroja on.
Laadukkaat AntiBlue-lasit ?
Anonyymi
0
101
Luetuimmat keskustelut
- 1061281
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94908Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31824- 66703
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93642- 32635
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16584- 18568
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43533- 10476