Ihmisille on muodostunut upea elintila maapallolle, joka voisi toimia vielä tuhansia vuosia. Valitettavasti ihminen suhtautuu ja käyttäytyy luonnonvarojen kanssa kuin yksivuotias upean ruoka-annoksen edessä. Hieman menee suuhun mutta suurin osa menee sutuksi ja käyttökelvottomaksi ympäriinsä.
Sama toistuu tietotekniikan kanssa. Tulevat sukupolvet kiittävät tilannetta johon heidät on ajettu. Sairaasti omaan elämäänsä tyytymättömät hakevat onnea kirjoittamalla netin sukupuihin kaikkien käsiinsä saamiensa tiedot. Osa kerää tietoja laittomin keinoin hyödyntäen työssä tapaamiansa mahdollisuuksia. Tulevaisuudessa VR-laseillä näkee vastaantulijasta aivan kaiken. Puolisot testataan geneettisesti ennen kuin saa luvan hankkia lapsia. Joku kysyy entä sitten. Esittäkää kysymys tuleville sukupolville, älkää itsellenne.
Joku sanoo, että "kukaan ei omista sukulaisiaan". Vastaavasti kenelläkään ei ole myöskään autuasta oikeutta kaikkiin tietoihin ympäristöstä välittämättä.
Sukutietojen kirjaajille
Anonyymi
2
106
Vastaukset
- Anonyymi
Tässä kirjoituksessa ei ole mitään järkeä. Yritetään yhdistellä täysin eri asioita muka samaan stooriin, siinä kuitenkaan onnistumatta.
- Anonyymi
Samaa mieltä aloittajan kanssa. Eka kommentoija vaan ei enää yöllä tajua asioita.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 664500
- 1053505
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj373208Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️262628- 472523
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan52139- 222014
- 1971913
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3951552Huomenta kulta
En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo91418