Moikka Pattiksen veljet. Mode deletI , ei ymmärrä. Katotaan meneekö nyt läpi. Nana on silti hyvä paikka. Nyt taas uusi tyttö koska uusi päivä. Joku kyselee kullan hinnasta. Baht aika vahva nyt, minä köyhä eläkeläinen . Muutenkin miksi kilokaupalla kultaa ympärillä. Riittää kun pankissa tarpeeksi pätäkkää. Mitään ei saa mukaan . Suku vaan nostaa maitoaan. Parampi kun jokainen hankki omat rahansa. Ja testamentti kuntoon. Ei tule turhia riitoja kun nämä asianajajat kuittaa ne loputkin. Ei muuta kun kaikille hyvää päivänjatkoa.
Sabai and be happy no angry
5
71
Vastaukset
- Anonyymi
Jos ylimääräistä on paljon, niin ei muuta kuin nallet ja muutto kirjoille Ruotsiin. Perintövero 0%. Jos jaettavaa on vähän niin on monia tapoja antaa ne verovapaana.
Esimerkiksi voi ostaa helposti realisoitavaa arvonsa säilyttävää tavaraa, kuten vaikka kultaa. Lapset voi sitten myydä sen kullan kun haluavat. Pieninä harkkoina niin ei ketään kiinnosta. Sadan gramman harkkoja voi myydä ilman kyselyjä yhden kerrallaan. Lahjaveron raja on 5000 euroa. - Anonyymi
Moikka. Kiitoksia vastauksesta. Kerään kelloja ja pikkuisen muutakin. Kuule josku oli jotain mutta autan poikani. Mitä vanha mies enää tarttee kuin Taikun mökille ja vähän muualle. Nyt ei seiso edes järki. Kyllä tiedän jelly yms. Pikkuisen enää osakekauppaa. Mutta en osaa enää perustella.Ollaan tossa Bg joen varrella ei ole niin kuuma kuin keskemmällä city. Taidan ottaa muistoja menneiltä, ei näk näk like suomi naiset. Kaikkea kunnioitusta.
- Anonyymi
Chao Praya river tai suunnilleen. Olen sheratonissa joskus ollut jonkin aikaa. Oli turhan hulppea mulle mutta silti piti kokeilla miltä tuntuu olla hyvässä hotellissa.
Se on jännä toi lahjavero.
https://www.youtube.com/watch?v=DeKtC4__384&app=desktop
Kannattaa mennä käymään tuolla Chao Praya river jokiristeilyllä tai ainakin kiivetä lautalle siellä on muutama lauttafirma jotka myy päivälippua, istu ylös aurinkokannelle ja vedä muutama kerta päästä päähän, kannattaa vierailla myös siam alkuinen uusi tavaratalo ja grand palacessa ovat omat satamat kummassakin, tuon ostarin näköala tasanteeltä näkyy koko joki upeesti.
Ja tee tämä auringonlaskun aikoihin, jommassa kummassa päässä on upea amerikkalaistyylinen satama, en muista nimeä etsi se siellä on suht. edullista ruokaa ja upea ilmapiiri aivan kuin key westissa floridassa voit kuvitella olevasi eräs tunnettu kirjailija.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1231863
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001650Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy511225Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?491108Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M31988Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50876Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47876Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37810Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56798Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet38797