Australia joutaa palaa

Tulliohjelmien, ja oikeastaan kaiken muunkin ennakkotiedon mukaisesti maata asuttaa ja hallinnoi harvinaisen mulkku valkoinen kansanosa. Moinen paskavaltio joutaa palaa maan tasalle.
92647
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ottaako naista kaaliin, kun roskaväkeä ei päästetä kaikkiin maihin.

1Äänestä

Se valkoinen roskaväki on jo siellä....

Äänestä
  • Se roskaväki on kyllä sieltä Uralin itäpuoli-tyyni valtameri akselilta koko mantereen koolta

    Äänestä

Toivottavasti pysyykin siellä, ettei käy kuin Suomessa. Eloveena -tytön ruskeaksi värjäämistä nimittäin jo harkitaan!

1Äänestä
  • Se mistä lie itä-aasiasta, kaakkois-aasiasta tai keskiaasiasta tullut tai sen jälkeläinen ei ole eikä sen jälkeläisetkään eivät tule koskaan olemaan suomalaisia, tulevat aina erottumaan suomalaisista. Eli ei ole miss eloweena

    Äänestä

Ei ne pysy siellä... Australialaiset suuryhtiöt ovat maailmanlaajuisesti vastuussa paljosta pahasta, kun muistaa lukuisat luonnolle tuhoisat kaivoshankkeet ympäri maailmaa. Omakin maaperä tuhottu ylilaidunnuksella ja tehomaanviljelyllä.

Äänestä
  • Kovia lauot! Mutta oletko käynyt Australiassa? Maa on ollut melko kuiva ennen eurooppalaisten ja vinoon katsovien sinne menoa. Ovat kyllä jonkinverran kaadelleet metsiä viljelykseen, mutta ei sinne päinkään, kuin Etelä-Amerikassa. Toisaalta ovat istuttaneet runsaasti puita sinne missä ei ennen oikein menestynyt mikään eikä sovellu maanviljelykseen.
    Kaikista ylimielisempiä turistia kohtaan ovat kuitenkin alkuperäisasukkaat, vaikka saavat turistilta leivän. Se on useissa paikoissa maailmassa sama suhtautuminen, mutta ei kaikkialla.
    Aika alkeellisissa oloissa ja majoissa asuisivat useat alkuperäiskansat jos eurooppalaiset eivät olisi vieneet tietoaja tekniikkaa. Tämä "tuhon" vieminen ei ole sellainen, josta oikeasti ne kansat tahtovat luopua-autosta, puhelimesta, wc:stä, talosta, jopa lentämisestä.

    Äänestä

  • Suurempaa tuhoa kaikella tavalla tekevät kaikella tavalla kaikki maat Australiasta pohjoisempana uralille asti, niin siellä kuin täälläkin

    Äänestä

Sydneyssä muuten sataa rankasti nyt harva se päivä. Ei taida tänä vuonna tulla laajoja maastopaloja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tulliohjelmien, ja oikeastaan kaiken muunkin ennakkotiedon mukaisesti maata asuttaa ja hallinnoi harvinaisen mulkku valkoinen kansanosa. Moinen paskavaltio joutaa palaa maan tasalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu