Palstahan kuolee pystyyn. Kirjoittakaa nyt hyvät ihmiset edes jotain tänne! Mielikuvitusta peliin ja sormea näppäimelle! Vai eikö kummitukset enää kiehdo? Olette poistuneet luolistanne ja löähteneet ulos kevätaurinkoon, ihmisten ilmoille, elämään? Synkistelyn sijaan olette löytäneet positiivisen vaihteen. Varioikaa vanhoja juttujanne edes!
Palsta kuolee pystyyn
brunhildr
10898
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Varmaan netistäkin saa linkkejä, vinkkejä.
Meditointitekniikan omaksuminen käy nopeasti, sillai harppauksittain.
Vaatii toisaalta paljon tietoa, rohkeutta ja seikkailuhalua
heittäytyä aurinkotuulen kuljetettavaksi ennen nukkumaan menoo.
Unet on villejä, terapeuttisia, parantavia.
Olen samaa mieltä. Keskustelut eivät tahdo toimia, on vain tynkäotsikoita ja niihin on vastattu periaatteessa vain jotakin, etupäässä huumorilla leikitellen. Saisi olla jotakin toimivampaa.
Seuraava heittikin hyvän otsikon meditaatiosta. Millainen tai millaista on hyvä meditointi, muukin kuin tm.
Hämmästyttävää on silti se, että tuolla Mirianan vampyyri-jutulla on tullut jopa 6000 lukukertaa. Se menee jo yli lipan... ilmeisesti se edustaa ns. hyvän ja kiinnostavan viestin prototyyppiä.
joku pelle rämpyttää tahallaan laitteistoaan niin että saa niitä mittarilukemia lisää. Minen heistä tiedä miten pystyvät siihen, mutta on sellaista puhuttu...
Se on toki mahdollista ja muilla palstoilla sellaista onkin näkynyt. Toisaalta onhan tuo vampyyriviesti saanut kunnioitettavan määrän vastauksiakin aikaiseksi... ei pelkästään lukukertoja.
Joo se on nesararahomma sähköhammasharjalla.
Hauska nähdä pysyykö minikuvalinkit ja uutiset omilla karsinoillaan tällä kertaa. Meinaan uutta kuvaa ja uutista tyrkkää tuolla vappaalla mualimalla.
Ei palsta pikku hengenvetoon kuole, uusia virikkeitä ja asiaa löytyy kun katselee hieman palstan ulkopuolistakin elämää;)
Päinvastoin taso kohoaa ja keskusteluita voi lueskella kuin kirjaa. Väkipakolla väännetyt ja tekohengitysmäiset hätäiset sepustukset vievät äkkiä mielenkiinnon sivuja kohtaan.
Kannattaisi palata vanhaan palstajakoon,
tai ainakin yhdistää yleistä rajatiedosta
taikausko parapsykologia.
Ufot ja New age voisi edelleenkin olla
erillään.
Voi olla että palstat ovat pirstoutuneet liian pieniksi kun noita uusia ryhmiä on perustettu niin paljon. Minusta entinen systeemi oli parempi.
Liiallinen pirstoaminen ei ollut hyvä ajatus.