Millaisia kokemuksia ruusujuuresta ylipäätänsä?
Itse yrittänyt käyttää sitä ajoittain, mutta jostain syystä vaikuttaa kuukautiskiertoon niin että alkaa menkat saman tien eivätkä ne lopu ennen kuin lopetan ruusujuuren syömisen. Muilla vastaavia kokemuksia?
Itse yrittänyt käyttää sitä ajoittain, mutta jostain syystä vaikuttaa kuukautiskiertoon niin että alkaa menkat saman tien eivätkä ne lopu ennen kuin lopetan ruusujuuren syömisen. Muilla vastaavia kokemuksia?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ostin viikko sitten purkin suomalaista ruusunjuurta ja toistaiseksi ei mitään vaikutusta, jonka olisin huomannut.
Maksoi noin 20 euroo.
No syödään loppuun ja katsotaan sitten.
Päivitettyä tietoa ja kokemuksia ruusujuuresta?
Lapin tuliaisena sain ruusujuurisiirappia joka oli ainakin hyvän makuista ellei muuta. Ruusujuuren ainakin pitäisi olla terveysvaikutteista eli voisihan sen käyttöä jatkaa, mutta siirappina, tabletteina vai miten?
Olisiko kellään vihjaista mikä ruusujuurituote olisi juuri sinin mielestäsi paras?
Olen muutamaan otteeseen syönyt ruusunjuusta mutta en ole koskaan huomannut mitään vaikutusta. Mun ruusunjuureni on ollut netistä tilattua, oiskohan vitalakselta.
Osaako joku sanoa että alkaako se ruusujuuri rasittamaan maksaa? Itse en siis käytä sitä, mutta maksa-arvot ovat lievästi koholla yhden lääkkeen takia. Odottelen tietenkin että ne normalisoituvat ennen kuin alan käyttämään mitään luontaistuotteita.
Onko ruusujuuren hyödyistä ja haitoista jotain muuta tietoa jollain? Kaipaisin vähän lisää tietoa.