Koira on ilmastotuholainen

Kun koiran muonabisnes on pääasiassa lihatuotteita, eikä koira kasviksilla elä.

Jokaisen ympäristöään ajattelevan tulee luovuttaa koiransa rehutehtaalle, jolloin siitä tehdään lihapitoista purkkimuonaa jäljellä oleville piskeille.

Vähitellen kun koiria on erää palveluskoirina ja muussa hyötykäytössä laskee niiden määrä arviolta 800 000 => 10 000 joka on kestävän ilmastokehityksen rajoissa.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ajatus eriomainen. Eteläeuroopasta voisi näitä kulkukoiria, kissoja ottaa kiinni, rehuteollisuuden tarpeisiin.

Äänestä
  • Etkö lainkaan seuraa uutisia ja ajankohtaisohjelmia, jossa juuri kerrottiin ilmastonmuutoksen aiheuttajiin. Ensimmäisenä on ihminen, etenkin Afrika, toiseksi JAPANIN VÄESTÖ JA autojen päästöt. Jos haluat todella auttaa, niin tapa itsesi, niin on taas monta hiilijalan jälkeä vähemmän.

    Äänestä

Kasvattaako joku jossain tilalla sikaa, nautaa, tai broileria, ja ne kaikki menee vaan, ja pelkästään koirien ruokiin???

Järjenkäyttö sallittua!

Äänestä
  • En ole kuullut, että tuollaista tuotantoa olisi, eikä taatusti olekkaan.

    Ehkä aloittajalla ei ole asioista mitään tietotaitoa, ja kuvittelee asioiden olevan eritavalla.

    Koirat ei raakaruuissa, eikä kuivaruuissa pihvejä saa, pelkkää jauhettua hylkytavaraa, suolia, suonia, jänteitä, ihraa ja muuta ihmsruuaksi kelpaamatonta.
    Ja aika harva ihminen syö broilerinnahkoja, naudanluita, ja sian selkärankoja tai edes kanankauloja.

    Aloittajan kannattaisi ostaa omat liharuokansa koirien pakasteruuista.Kertoisi sitten maistuiko.
    Typerä ja tietämätön aloitus.

    Äänestä

Oletpa vierautunut todellisesta elämästä🙈
Kaupunkilainenko olet sukujuuriltasi? 😂👍

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kun koiran muonabisnes on pääasiassa lihatuotteita, eikä koira kasviksilla elä.

Jokaisen ympäristöään ajattelevan tulee luovuttaa koiransa rehutehtaalle, jolloin siitä tehdään lihapitoista purkkimuonaa jäljellä oleville piskeille.

Vähitellen kun koiria on erää palveluskoirina ja muussa hyötykäytössä laskee niiden määrä arviolta 800 000 => 10 000 joka on kestävän ilmastokehityksen rajoissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu