Sastamalan kuolonkolari

Anonyymi

Ettekö te ihmiset koskaan opi, että ne rekat tulee poistaa liikenteestä! On oltava muita vaihtoehtoja!! Juna voi kuljettaa pisimmät matkat, eikö drone loput? Sastamalan turmaakaan ei olisi tapahtunut, jos rekkaa ei olisi ollut olemassa siinä, piste. Rekkakuskille kovin tuomio, kortti pois iäksi, ja muille rekkakuskeille ajattelemisen aihetta, pitäisikö pikkuhiljaa vaihtaa työtä. Olisivat voineet myös opiskella, niin ei tarvitsisi rekkaa ajaa...

Autoilevanainen on puhunut.

14

103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No oisha se hienompaa keskellä toria vaikka ampua samalla lopputuloksella lapsensa ja itsensä ?
      Tai hirttää puunoksaan...
      pääasia että rekat saa olla rauhassa

      • Anonyymi

        Perisuomalainen tyyli olisi hukuttaa itsensä lapsensa hyiseen virtaan. Tosin epämukavaltahan se kylmä vesi tuntuu....


    • Anonyymi

      Kerrotko miten ilman kuorma-ja rekka-autoja saadaan esim. polttoaineet huoltoasemille, elintarvikkeet kauppoihin, puutavara pois metsistä, maansiirtokuljetukset pois työmailta, työkoneet työmaille, rakennustarvikkeet rakennustyömaille, paperi-ja sellutuotteet satamiin jne... jne...?? Kiskot jokaisen kaupan ja huoltoaseman pihalle sekä jokaiseen muuhunkin paikkaan jonne jotain tavaraa tarvutaan? Kerrotko miten jollain tronella saadaan muutamaa kiloa suuremmat tavarat ilmaan??
      Vain todella tyhmä ihminen kuvittelee, että tavarankuljetukset voitaisiin toteuttaa ilman ilman raskasta kumioyöräliikennettä. Ratakiskoja ei voi rakentaa jokaiselle pihalle. Kymmenien vaunujen mittaisten junien liikuttelu on jo pelkästään logistisesti liian vaikeaa järkevästi järjestää. Jos raideliikenne olisi vastaus tavaran liikuttamiseen, se varmasti olisi jo ajat sitten syrjäyttänyt kuorma-autot.
      Sitkeästi vaan jotkut kuorma - autoilusta ja sen logistiikasta mitään tietämättömät tyypit ryömivät jostain esittämään nerokkaita ajatuksiaan. Ilman mitään realismia.

      • Anonyymi

        Hevonen on ollut Suomen kuljetusten selkäranka silloin kun ei junia kulkenut kuin muutamalla pätkällä Etelä-Suomessa ja autoja ei ollut vielä keksitykään. Meillä vaikutti tuolloin hevosmiesten ammattiryhmä joita kutsuttiin rahtiajureiksi.


    • Anonyymi

      Voi hyvännen aika voiko ketjun aloittajan kaltaisia idiotteja olla maan päällä. Eikös Sastamalan kolari ollut äidin järkyttävä teko, josta sai kärsiä kolme täysin syytöntä ihmistä. Kaksi lasta ja rekkakuski. Voi tuota typeryyttä. Jos osaat lukea niin hommaa autoliiton julkaisu nimeltään moottori (lehti) jossa käsitellään jokainen kuolonkolari ja siinä ilmenee että Kuorma auton ja henkilöauton kolarissa on 95%sti. itsemurha. Tekijä henkilöauton kuljettaja. Kannattaa typeryksen tutustua.

      • Anonyymi

        Aloittajan logiikalla voisi kerrostalon rakentajaa syyttää, jos joku on hypännyt korkealta parvekkeelta ja kuollut. Eikai se rekkakuskin syy ole jos joku haluaa päättää päivänsä rekan keulaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aloittajan logiikalla voisi kerrostalon rakentajaa syyttää, jos joku on hypännyt korkealta parvekkeelta ja kuollut. Eikai se rekkakuskin syy ole jos joku haluaa päättää päivänsä rekan keulaan.

        Minusta itsemurhan teko sekoittaen siihen muita ihmisiä, esim. rekkakuskeja, on tosi törkeätä. Kannatan vaikka pillereitä. Muuten olen sitä mieltä., että itsemurha on sadistinen teko, Suomessa ei ihan todella joudu sellaiseen tilanteeseen, että itsemurha on ainoa vaihtoehto. Jos nimittääin ajattelee muitakin kuin itseään. Apua on saatavissa, jos tuntuu, että kaikki on ihan solmussa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minusta itsemurhan teko sekoittaen siihen muita ihmisiä, esim. rekkakuskeja, on tosi törkeätä. Kannatan vaikka pillereitä. Muuten olen sitä mieltä., että itsemurha on sadistinen teko, Suomessa ei ihan todella joudu sellaiseen tilanteeseen, että itsemurha on ainoa vaihtoehto. Jos nimittääin ajattelee muitakin kuin itseään. Apua on saatavissa, jos tuntuu, että kaikki on ihan solmussa.

        Jos joku todellakin haluaa tehdä itsemurhan autolla, miksi siihen pitää valita vastapuoleksi rekka. Parempi vaihtoehto olisi siltapilari tai kallioleikkaus. Se ei väistä ja järeänä vastapuolena on varma.


    • Anonyymi

      Eiköhän aloittaja ollut mielestään humoristi, tosin nyt onnistui huonosti. Jos oikeasti noin tyhmä olisi, tuskin pystyisi edes kirjoittelemaan moisia tekstejä, näillä palstoilla ei kannata yrittää olla hauska, ei sitä kuitenkaan kukaan tajuaisi....

    • Anonyymi

      Eiköhän nykyinen hallitus viherpiiperttäjä ajatuksineen sen teekkin, loppuu rekkahomma liian kovaan pölttoaineen hintaan.

    • Anonyymi

      Rekat kielettävä, ovat niin vaarallisia.

    • Anonyymi

      Juu, dronellahan ne satojen ja tuhansien kilojen kuormia, hihii!!

    • Anonyymi

      Aloittaja olisi voinut myös itse opiskella. Olisi oppinut kirjoittamaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      94
      1855
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      86
      1303
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1143
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1027
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      115
      972
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      863
    7. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      772
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      771
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      731
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      693
    Aihe