Hamsterini nököttää nurkassa, ei pesässä

Anonyymi

Olen tässä lähiaikoina huomannut että hamsterini käyttäytyy oudosti, vaihdoin purut hamsterilleni perjantaina (ja tänään on siis tiistai) eikä hamsterini edes alkanut tehdä pesää se vain meni koppiin nukkumaan. Toiseksi purut ovat aika omituiset, sillä ne haisevat ja niitä pitää repiä sellaisina möykkyinä että saa puruja. No mutta olen nyt pari päivää huomannut että hamsterini ei tee muuta kuin nukkuu, yöllä herää, juo, juoksee juoksupyörässä ja kyllä se pissaa ja kakkaa ihan normaalisti, hamsteri herää noin puoli 10 ja käy takaisin nukkumaan 12!! Silloin se vielä menee omaan pesään mutta aamulla löydän sen aina dunan nurkasta, ja se ei nuku vaan se vaan on jähmettyneenä paikoillaam ja tuijottaa tyhjyyteen! MITÄ TEEN?? Onko hamsterilla joku sairaus??!! Toivon erittäin piaan vastausta!

7

372

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko lemmikillä ruokaa?

      • Anonyymi

        On sillä, mutta olen aatellut että voisin ostaa jotain muuta koska se on sellasta festival hamsterin ruokaa, jaoon antanu myt viikonloppuna ihan kunnolla tuoreitakin


    • Anonyymi

      Voiko joku muukin vastata pls😣😣

    • Anonyymi

      Kuulostaa kyllä siltä että se on kipeä, suosittelisin ihan varmuuden vuoksi eläinlääkärille soittoa ja sieltä kysymistä.
      Ja ruoka tosiaankin kannattaa vaihtaa laadukkaaseen, koska festival ei ole kunnollista ruokaa vaan hyvin huonolaatuista

      • Anonyymi

        Kiitos paljon!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kiitos paljon!

        Mikä ruoka olisi hyvää? Olen miettinyt Bunny hamsteria tai Nature hamsteria, olisiko jompikumpi noista hyvä?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mikä ruoka olisi hyvää? Olen miettinyt Bunny hamsteria tai Nature hamsteria, olisiko jompikumpi noista hyvä?

        Bunny on paras mahdollinen ruoka hamsterille!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      177
      1570
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      103
      782
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      598
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      546
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      126
      546
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      528
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      493
    Aihe