Miten on mahdollista että täyttä työpäivää tekevä ei elä palkallaan? Olisiko aika tarkastaa palkat? Mitä hyötyä on käydä töissä jos joutuu sossun luukulla juoksemaan? Missä mättää , veroeuroilla joudutaan tukemaan työssä käyviä ihmisiä. Ymmärrän vammaiset jotka käyvät tuetussa työssä.
Yhteiskunta
Anonyymi
2
299
Vastaukset
- Anonyymi
Apua olisi siitä, että palkat olisivat julkisia. Silloin yli- ja alilyönnit hyppäisivät silmille ja niihin kohdistuisi paine.
- Anonyymi
Hyvä ehdotus!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1492209
- 1211495
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3371309Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni671224IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31201Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401200- 1421192
- 491129
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.1611086- 701024