Kysyin aiemmin eikä kukaan osannut vastata

Anonyymi

Siis paraniko mikään viime uudistuksessa?

Minusta ei, mutta huononnuksia tuli ja paljon.

9

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Moikka! Kiitos palautteesta. Voisitko vielä tarkentaa, mikä on huonontunut ja miten? Millaisia parannuksia toivoisit?

      Terkuin,
      Emma,
      Suomi24-tiimi

      • Anonyymi

        Kannattaisikohan lukea vaikka tätä foorumia?


      • Anonyymi

        Tämä on hyvä just näin!

        Antaa todella laadukkaan vaikutelman palstasta, kun osa sivuista on softaltaan vanhoja ja osa uusia. Näkymät vaihtelee piristävästi sivulta toiselle siirryttäessä. Pidän myös paljon siitä, miten aihealueen otsikkosivu latautuu puhelimella hiljalleen, jolloin se keskustelu, jonka haluan avata, pomppii hassusti sinne tänne. Sitä kun yrittää avata, niin saattaakin aueta jokin muu keskustelu, tai hienoimmillaan se täysin epäkiinnostava mainos, joka yllättäen ilmestyi ruudulle. Bonuksena tottakai se, että kun mainostajan sivulta tulee selaimen back-painikkeella takaisin keskustelun sivuille, niin parin sekunnin päästä selain palaa sinne mainostajan sivuille. Kukapa ei pitäisi tuollaista mukavana ja viihdyttävänä!

        Älkää vaan muuten tehkö moderoinnille mitään. On upeaa, miten mistä tahansa keskustelusta voi tulla rasistien mölinäkuoro ilman, että puututte siihen mitenkään raportoinnista huolimatta. Ette kai te nyt oikeanlaisia mielipiteitä poista, vaikka ne vahingossa ilmestyisi sellaiseen keskusteluun, jonka aiheeseen ne ei liity. Mainostajatkin tykkää, kun niiden mainos on heti sellaisen kirjoituksen vieressä, jossa haaveillaan väärännäköisten ihmisten tuskaisista kuolemista.

        Palsta on täysin valmis, eikä mitään muutoksia kannata tehdä!


    • Anonyymi

      Joo, sama meno jatkuu uudellakin omistajalla eikä mikään näytä muuttuvan.

      "Millaisia parannuksia toivoisit?"

      Ettekö seuraa lainkaan näitä keskusteluja? Esim. Blogi-palstan ketjussa "Suomi24 siirtyy kotimaisiin käsiin" on toivottu vaikka mitä, mutta jopa lupauksista huolimatta viestipuu-rakennetta ei ole näkynyt! Tai edes tekoälyn poistoa tuhoamasta ja ainoastaan häiriköimästä keskusteluja. Minä vuonna ensimmäisiä muutoksia olisi mahdollista tulla?

    • Anonyymi

      Nuo anonyymit nimimerkit voisi poistaa ja palauttaa ennalleen vapaavalintaiset niminerkit. En ymmärrä tuota ratkaisua.

      -Aito Kylmis

      • Anonyymi

        Samaa mieltä. On persoonatonta kirjoittaa vain pelkkien anonyymien kanssa!


    • Anonyymi

      Mitä ihmeen järkeä on seksifoorumien kaksinkertaisessa ikätarkistuksessa, mikä tuli uudistuksen myötä. Ensin tarkistetaan ikää foorumille tultaessa ja sitten viestiä avattaessa. Kaiken huipuksi annettujen syntymäaikojen ei tarvitse edes olla samoja!

      Kiusaa se on pienikin kiusa.

      Miksi haku ei toimi seksi-foorumeilla? Jos ikä kerran on tarkistettu, ei haun estämisessä ole mitään järkeä.

      • Anonyymi

        Ensin foorumille mentäessä pitää antaa syntymäaika. Kun sitten kirjoittaa uuden viestin, tuo tarkastus tulee vasta sitten, kun viesti on lähetetty. Siis ihan pe****tä!


    • Anonyymi

      Ihan mielenkiinnosta kysyisin tämän threadin kautta ylläpidolta, lisääntyikö rekisteröinti/henkilötietojen keruu, vai muuttuiko vapaavalintaiset nikit entisessä määrin vain 'anonyymeiksi'? Ja kun rekisteröitymisen yksi tarkoitus, ainakin väitetysti, oli parantaa keskustelukulttuuria, niin miten sellainen onnistuu jos poistetaan vain optio kirjoittaa vapaavalintainen nimimerkki? Nythän viherpunikit, äärivasurit, persuvihaajat, natsit, natopellet, tiltut ja muut älyn jättiläiset jatkaa meuhkaamistaan ilman nimimerkkiä. Eli tällä sektorilla uudistusten vaikutukset oli mitkä? Vai onko kyse vain sopeuttavasta siirtymäajasta kohti pakollista rekisteröitymistä, että tällä aikavälillä vain täytyy vain yrittää sietää keskeytymätöntä meuhkaamista, sekä tyytyä vain ihmettelemään S24-tiimin kummallisia "uudistuksia"?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      22
      4444
    2. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      20
      3585
    3. Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita

      Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy
      Maailman menoa
      405
      2387
    4. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      27
      2081
    5. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      34
      1984
    6. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      239
      1959
    7. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      35
      1784
    8. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      15
      1648
    9. En ole koskaan kokenut

      Ennen mitään tällaista rakastumista. Tiedän että kaipaan sinua varmaan loppu elämän. Toivottavasti ei tarvitsisi vain ka
      Ikävä
      19
      1467
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      12
      1331
    Aihe