aikuisten kuuluu!
Sitä on kaiketi joku nyt joutunut tilapäismajoituksessaan moitittavaksi.
Se, joka tämän tähän kirjoittaa, ei ole mitään valituksia tehnyt, vaikka onkin touhuamisesta havaintoja tehnyt.
Ensinnäkin, ei ole aikusiten ihmisten käyttäytymistä, että aivan tahallisesti yritetään saada häiriötä aikaan. Rappukäytävässä kulkiessa mölytään ja etenkin mölytään johonkuhun toiseen asukkaaseen kohdistettua pelleilypuhetta. Ei ole aikuista provosoida, kohde ei ole kuitenkaan kyseiselle mölyäjälle mitään tehnyt.
Toisekseen, ei ole mitenkään aikuista, että vaikka kuinka olis raskaassa työssä päivät pitkät, niin vapaapäivinä porukalla ryypätään ja soitetaan isolla volyymilla illasta pitkälle aamuyöhön musiikkia, eikä välitetä pätkääkään vaikka joku (ei tämän kirjoittaja) naputtelis yöllä patteriin että viittittekö olla hiljaa jo.
Ja sitten jos joku (ei tämän kirjoittaja) tekee porukasta valituksen, niin sitten ollaan ihmeissään, että mitä! Ja valitusta ei tehnyt tämän kirjoittaja, vaikka kaiken mökkälän kuulikin.
Voisko olla niin kuin aikuisten kuuluu!
On se niin perin vaikeaa ymmärtää, että kerrostalossa ihmisillä on kodit! Jokainen haluaa olla omassa kodissaan olla rauhassa, ilman että joku tahallisesti häiriköi, vainoaa, pelleilee johonkin toiseen asukkaaseen kohdistetuilla jutuillaan eikä ko. puheitten kohde ole mitään tälle pelleilijälle tehnyt. Yritetään aivan tahallisesti saada häiriötä, provosoida enemmän häiriötä, ja sitten ollaan, että mitä, jos joku suuttuu ja tekee jotain!
On se kumma, kun ihminen on täysi-ikäinen muttei tällaisia tajua!
Sitten joku muuttaa pois - ai, se varmaan johtu sitten jostakusta kytästä, joka valittaa kaikesta ja aina. No, ei se sitte voinut se muutto johtua siitä, että sai paremman kämpän muualta! Täh?
Voisko olla kuin aikuisten pitää!
Voisko olla niin kuin
Anonyymi
0
85
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,824416Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243008Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt272829Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1162585Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172499Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1122238Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e1012190Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.6382068Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka342068MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141995