Olen miettinyt itseni tappamista vaikka kuinka kauan mutta en ole vielö toteuttanut sitä. Olen vasta 14 mutta silti koulukiusaaminen ja isäni menettäminen on vaikeaa. Tekisi mieli vain hypätä tuon kerrostalon katolta alas tai hypätä junan eteen. Koulukiusaaminen on muuttunut niin pahaksi että minua satutetaan fyysisesti sekä henkisesti. Joskus saatan saada mustan silmän. On ihmeellistä miten koulun opettajat ei tee asialle yhtään mitään. Ei mitään järkeä. En haluaisi kuitenkaan satuttaa läheisiäni mutta haluan eroon tästä maailmasta.
Vastaukset 4
- Anonyymi
Nyt meet ja etit lähimmän nyrkkeilyseuran ja lähet seuraavalle tunnille, joka järjestetään. Käyt siellä puoli vuotta ja sparraat ihan vitusti, ni et oo kauaa enää se jolla on musta silmä. Äläkä keksi yhtään tekosyytä miksi et voisi. Ei tässä maailmassa kannata luottaa siihen, että joku tekee jotain. Parempi, ku otat oikeuden omiin käsiisi. Teet itsellesi suuren palveluksen.
- Anonyymi
Väkivalta ei auta väkivaltaan.
- Anonyymi
Mikähän sitten auttaa? Ja millä perusteella ei auta?
- Anonyymi
Elämä opettaa, kun jaksat elää nuoruuden ja tuut aikuiseksi niin nämä kokemukset tekee susta paljon paljon vahvemman mitä ne sinun kiusaajat ovat.
Usko pois !
Itsellänikin oli tuollaisia fiiliksiä sun iässä, mutta nyt olen tosi paljon menestyneempi kuin ne jotka on joskus kiusannut... kyllä sitä kiusaamista on myös aikuisella iällä, kun jotkut kiusaajat eivät vaan ikinä opi olemaan.
Kiusaajilla on vaan niin paljon huonompi omatunto kuin kiusatuilla vaikkei sitä uskois.
Älä tee itsellesi mitään ja älä mieti liikaa mitä muut ajattelee, koska nuoret tekee yleensä niin. Tuossa iässä kaikki vaan miettii liian dramaattisesti kun aivot alkaa kasvaa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1861573
- 851352
- 1041058
- 48899
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40783Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..10767Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83646Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.105627Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30621Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45577