Mutta ei kiitosta kuulu. Eivät kuulema ehdi töihin eikä edes haluakkaan. Mitämä teen kun olen jo luvannut heidät tuttavalleni töihin joll aon pieni siivousyritys. On noloo sanoo ettei ne tulekkaan. En sanonu kersoille mitään vaan hommasin ne paikat salaa kysymättä, ja ei kiitoksen sanaa vaan huutamista ja syyttelyä päin naamaa.
Kyllä teineille kelpaisi 9 e päiväpalkka, mutta sekin on liian pieni ettei he tee työtä tuolla summalla. On niin kiittämättömiä ja kiukuttelevia lellittyjä kakaroita. Minä menisin kirkuen kesäduuniin jos olisin he.
Meillä sitten austaan ja syödään ilmaiseksi ja isukki maksaa ja minäkin joudun kustantamaan toisten kakaroiden elannon. Millä saisin heidät menemään pois kesällä meiltä? Ei onnannu tää hyvä duunijuttu. Lellikakarat ei tee muuta kun syö pakastepitsaa ja röyhtäilee sohvalla.
Hommasin miehen lapsille työpaikat kesäksi
10
137
Vastaukset 10
- Anonyymi
9 e päiväpalkka :D orjuus on kielletty. Fiksuja nuoria kun eivät mene.
- Anonyymi
Lasten asumiskuluthan maksaa äitipuoli, kun antaa heidän asua luonaan. Se on jo montasataa euroa kuussa. Usein on oma huone ja kaikki, ruuat maksetaan ja vaatteet ja koulut maksetaan verovaroin. Hinta on halvimmillaankin 500-1000 euroa kuussa asuinpaikasta riippuen. Lapset ovat velvollisia korvaamaan kaiken aiheuttamansa kustannuksen ja riesan vähintäänkin tekemällä työtä vaikka palkatta ja tottelemalla äitipuolen määräyksiä just eikä melkein. Se on tulos tai ulos ja suut suppuun.
Vielä uusin puhelinkin pitää aina olla ja muuta hömpötystä. Kun minä olin nuori, kotona oli yksi lankapuhelin ja sillä pärjättiin mainiosti. Isä vastasi yleensä puhelimeen, koska se oli melko virallista jos puhelin soi. Minullekin kun poikaystävä soitti, isä antoi sitten vain luurin minulle.- Anonyymi
Eikö sulla vanha eläkeläinen ole muuta tekemistä, kun trollata täällä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö sulla vanha eläkeläinen ole muuta tekemistä, kun trollata täällä.
Vanhat eläkeihmiset herää klo 4 -5 aikaan aamulla , ja niillä on tylsää , kun muu väestö vielä nukkuu, ja kaupatkin vielä kiinni, niin täytyy keksiä jotain viihdykettä itselle.
Huvinsa kullakin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vanhat eläkeihmiset herää klo 4 -5 aikaan aamulla , ja niillä on tylsää , kun muu väestö vielä nukkuu, ja kaupatkin vielä kiinni, niin täytyy keksiä jotain viihdykettä itselle.
Huvinsa kullakin.Sinunlaiset jullikat nousee 5-6 aikaan ja lähtee jonottamaan alkoon, vetää änkyräkännit aamusta iltaan ja vetää tupakkaa pari askia päivässä. Istuu kuppiloissa ja pelaa rahapeljä.
rullista ettet ole hakeutunut jo hoitoon. Tuo ei ole enää huvia vaan elämäntapasi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinunlaiset jullikat nousee 5-6 aikaan ja lähtee jonottamaan alkoon, vetää änkyräkännit aamusta iltaan ja vetää tupakkaa pari askia päivässä. Istuu kuppiloissa ja pelaa rahapeljä.
rullista ettet ole hakeutunut jo hoitoon. Tuo ei ole enää huvia vaan elämäntapasi.Huvinsa kullakin " rullista" sinä hoitoon. ? Ja Pelaa sinä sitä " rahapeljää"?
- Anonyymi
Taidat olla aika vanha ja erittäin katkera jostain, pitäiskö nytkin elää niin, kun sinun lapsuudessa, ja nuoruudessa ,eikö mitään uutta saa olla, eikö kehitys saa mennä eteenpäin.
Pitääkö kaikki olla niin, kun vanhassa Neuvostoliitossa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Huvinsa kullakin " rullista" sinä hoitoon. ? Ja Pelaa sinä sitä " rahapeljää"?
Sanos muuta, sinullapa ne huvit onkin kun kännäilet alati. Eikä jo väsytä? Mutta hae apa, sitä on varmasti tarjolla, Tai hanki työ niin se vie ajatukset alkoholista joka on turmiollista sinulle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sanos muuta, sinullapa ne huvit onkin kun kännäilet alati. Eikä jo väsytä? Mutta hae apa, sitä on varmasti tarjolla, Tai hanki työ niin se vie ajatukset alkoholista joka on turmiollista sinulle.
Hae "apa" ,missä tuota"apaa" tarjotaan , buhaahhaaaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hae "apa" ,missä tuota"apaa" tarjotaan , buhaahhaaaa.
Kaikki kolme ootte kännissä. Minä tiedän.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 921692
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su4601236- 861140
- 701060
Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t1861043- 93907
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.36859- 65675
Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta172671Olen pahoillani mies ihan kaikesta
Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on60662