Tottako vai tarua Xra-PC

Nyt varsin ponnekkaasti ja jopa ymmärrettävästi mainostetaan ja tarjotaan pientä USB-porttiin laitettavaa nappulaa joka tekisi vanhasta ja väsyneestä pöytäkoneesta "uuden" ja nopean. Onko mahdollista?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei ole mahdollista mitenkään. Mainoksiin kannattaa aina suhtautua sillä mielellä, että ne ovat kusetusta. Tuo on oikein malliesimerkki siitä.

Äänestä

USB-muistitikku, joka yrittää heittovaihtotiedoston kokoa kasvattamalla tekohengittää vanhasta romusta "kuin uutta".

Enpä jaksa suositella tähän huijaukseen lankeamista. Mene johonkin toiseen. ; )

Äänestä
  • Tämä versio huijauksesta onkin näköjään Live-Linux -tikku, jonka voi tehdä itsekin nurkissa lojuvaan muistitikkuun aivan ilmaiseksi.

    Konstit on monet, sanoi mummo kun kissalla pöytää pyyhki.

    Äänestä

Teoriassa on jos tikun kautta on tarkoitus asentaa kevyempi järjestelmä kuten Linux jakelu. Tällöin voidaan sanoa että tikku nopeuttaa konetta mutta toki ei se itse tikku sitä tee vaan se toimii siinä prosessissa välikappaleena.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nyt varsin ponnekkaasti ja jopa ymmärrettävästi mainostetaan ja tarjotaan pientä USB-porttiin laitettavaa nappulaa joka tekisi vanhasta ja väsyneestä pöytäkoneesta "uuden" ja nopean. Onko mahdollista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu