Aina KANAA!

Anonyymi

Finnair AY 151 Helsingistä Phuketiin 5.1.2020. Kaksi ateriaa. Ensimmäisellä kanaa ja toisella kanaa.

Onko kana varmasti kaikkein halvin vaihtoehto Finnairille? Onneksi lennolla ei tarjota kolmea ateriaa.

10

177

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Saihan siellä valita, kanaa tai lihapullat, ainakin viimeksi. Ja lisää vaihtelua saat, kun tilaat pierutautisen eväät ;-)

      • Anonyymi

        "Saihan siellä valita, kanaa tai lihapullat, ainakin viimeksi."

        Valinnanvaraa ei ollut enää koneen peräpäässä.


    • Anonyymi

      Tilaa itsellesi nakit muusilla etukäteen. Juomaksi suosittelen kotikaljaa.

    • Anonyymi

      Sivettikissa maistuisi.

    • Anonyymi

      Älä valita.! Pakkoko se on lentää thaikkuihin, ja samalla lämmittää ilmastoa., ja sitten vielä jaksaa valittaa ruuasta. Säälittävää !

      • Anonyymi

        " Pakkoko se on lentää thaikkuihin, ja samalla lämmittää ilmastoa., ja sitten vielä jaksaa valittaa ruuasta. Säälittävää !"

        On mukava lukea myös köyhien älykkäitä kommentteja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        " Pakkoko se on lentää thaikkuihin, ja samalla lämmittää ilmastoa., ja sitten vielä jaksaa valittaa ruuasta. Säälittävää !"

        On mukava lukea myös köyhien älykkäitä kommentteja.

        On se vaan mukavaa lukea kun rikkaat kuolee koronaan, ja putoilee helikoptereilla.


      • Anonyymi

        "Pakkoko se on lentää thaikkuihin, ja samalla lämmittää ilmastoa"

        Olet siis järkeillyt, että jos aloittaja olisi jäänyt pois lentokoneesta, se ei olisi lämmittänyt ilmastoa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "Pakkoko se on lentää thaikkuihin, ja samalla lämmittää ilmastoa"

        Olet siis järkeillyt, että jos aloittaja olisi jäänyt pois lentokoneesta, se ei olisi lämmittänyt ilmastoa?

        En ole tuo jolle kommentoit, mutta kyllä lennot harvenee kun väki vähenee. Vaikka oletkin näsäviisas.


    • Anonyymi

      Lennä turkkilaisella niin saat kunnon ruokaa.

      Keittiössä tehdään tarkkaa käsityötä

      Jokaisella matkailijalla on mielipiteensä lentokoneruoasta. Erot reittien ja lentoyhtiöiden välillä voivat olla valtavia: joskus tarjolle tulee vain kuiva voileipä, joskus ravintolaruoan tasoinen ateria.

      Turkkilaisen Turkish Airlines -lentoyhtiön ruoka valmistetaan Istanbulissa Ataturkin lentokentän läheisyydessä sijaitsevan Turkish DO & CO -cateringin tuotantotiloissa.

      Skytraxin useita kertoja putkeen Euroopan parhaana lentoyhtiönä palkitsema Turkish Airlines tunnetaan erityisesti ruoastaan – kyseessä on yksi nykyisin jo harvinaiseksi käyneistä lentoyhtiöistä, jotka tarjoavat myös economy-luokassa kokonaisen aterian ruokajuomineen.

      Katso kuvasarja Turkish Airlinesin keittiöistä, missä lentokoneruoka valmistuu hämmästyttävällä pieteetillä sekä tarkkuudella: hedelmät kuoritaan, leivokset asetellaan ja jopa raviolit pyöritellään tarkasti käsin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      83
      1332
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      50
      959
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      368
      791
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      142
      749
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      689
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      121
      684
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      648
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      625
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      612
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      594
    Aihe