aivan hömppää isolla H:lla. Ai mikä ? No se eilen alkanut TV 4:n uusi sarja "Keihäsmatkat".
Katsoin sitä puoli tuntia ja sitten se oli siinä. En enää katso sitä. Voipi olla että joku ihastui Janne Katajan roolihahmoon. No - jokainen katsoo mitä katsoo.
Minun mielestä..................
10
124
Vastaukset
- Anonyymi
Ymmärrän. En katsonut
Mielestäni paras suomessa esitettävä viihde nyt
on
TLC kanavan
Paiseklinikka
Tohtori Paise
Kummassakin pureudutaan oleelliseen - Anonyymi
Avausjaksoa katsoi melkein 600 000 katsojaa eli aika paljon. Veikkaan että katsojamäärä laskee jatkossa. ???????
- Anonyymi
Ensimmäinen jakso näytettiin sarjasta TV 4:lla seuraavat ovat vain ruudussa, eli pitää kirjautua sisälle ja kai se maksaakin jotain, jos katsoo Ruudun ohjelmia?
En kovasti siitä hutiloiden tehdystä "Keihäsmatkat"-ohjelmasta pitänyt, mutta olisi se ollut kiinnostavaa nähdä , olisiko jaksot olleet paremmat sarjan edistyessä.
Jospa tulee joskus koko sarja TV4:selta. Ja minusta vähän ihmisten huijaamista näyttää eka jakso tavalliselta kanavalta. Katsoin keihäsmatkat.
Nolo tunne tuli. En ole ollut keihäsmatkoilla, hyvä vain jos olivat tuollaisia.
Kerran tulin turkista, paluulennolla oli melkein samanlaista kun noilla keihäsmatkalaisilla. En muista mikä matkatoimisto oli. En kulkenut joukon mukana joten jäin varmaan paljosta paitsi, sentään tulomatkalla oli elämää. Suoraan sanottuna oli elämäni pisin ja kamalin lento.Katsoin keihäsmatkat.
Nolo tunne tuli. En ole ollut keihäsmatkoilla, hyvä vain jos olivat tuollaisia.
Kerran tulin turkista, paluulennolla oli melkein samanlaista kun noilla keihäsmatkalaisilla. En muista mikä matkatoimisto oli. En kulkenut joukon mukana joten jäin varmaan paljosta paitsi, sentään tulomatkalla oli elämää. Suoraan sanottuna oli elämäni pisin ja kamalin lento.Tuli tuplaten.
- Anonyymi
Se oli uutta kun köyhempinkin pääsi etelään.
Kun näin "Keihäsmatkojen" ensimmäisen osan nelosella ihmettelin mitä vielä aiheesta voisi kertoa; siinä oli jo kaikki olennainen Keihäsmatkoista: junttimaisuutta, kielitaidottomuutta, juomista, huorausta, muuta sekoilua ja Finnairin mollausta. Se tyhjensi pajatson.
No, ei siinä sitten muuta ollutkaan. Katsottuani pari osaa olen huomannut, että käsikirjoitus on huono, jonkinlainen ohut juonentapainen yrittää tuskallisesti ryömiä pitkin turkkilaismaisemaa, useimmat näyttelijät ovat pökkelöitä amatöörejä, kuvaus heikkotasoista, sekavaa halpista, seassa vanhoja kaitafilminpätkiä ja koko scene epäuskottava.- Anonyymi
Yksi osa riitti, en jaksa katsoa niin amatöörimäistä tekelettä..
Pirre- Anonyymi
Oli kuin nyky hallituksen koronanhoito, ja kaikki muukin toimii samoin tässä maassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei143360Jännitän sinua J mies
Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.1261394- 931278
Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa
"Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli2651127Kuinka kauan kesti että ihastuit
Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi571116Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti
Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk661054- 42955
Tunneälyä testaamaan!
Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/1253921- 84841
Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?
En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?48798