Älkää hyvät ihmiset Jämsään muuttako!Joudutte maksamaan taivaalta sataneesta vedestä ja lumesta hulevesi maksua kuntaan.Yritykset ovat saaneet jopa 5000e laskuja taivaan antimista.Ensi vuonna Jämsä verottaa varmaankin taivaalta tulevasta valosta,pimeydestä,tuulesta,lämmöstä,pakkasestakin….Pysykää hyvät ihmiset kaukana tästä konkurssipesästä!
Älä osta kiinteistöjä Jämsästä!
9
704
Vastaukset
- Anonyymi
On huomattu jo aikoja sitten, että se tuppukylä pitää kiertää mahdollisimman kaukaa. Siellä ei kasva mikään muu, kuin kurjuus.
- Anonyymi
Totaalinen kunta päättäjijen pois potkiminen kera luottamus henkilöiden, olis se viisas ratkaisu mitä jämsäsä juuri nyt kiireesti tarvitaan ja talkoisiin mukaan äänestäjijen lisäksi myöskin tämä hiljainen kunnan johtajakin.
Heidän aiheuttamat imago tappiot jämsälle ovat sitä luokkaa, ettei ilman oikeuden käyntejä ja korvaus velvollisuuksia kukaan yrittäjä saatikka kiinteistön omistaja ole levollinen.
Hum, nyt on kartoitus jo menossa joten , perästä kuuluu.! - Anonyymi
Kyllä kasvaa....siis kateus,se rehottaa oikein kunnolla.
- Anonyymi
Kyllä tässä muuttoo tehdään, ja en tule edes kauppaan tänne. Ei vie meikäläiseltä enään ens vuonna penniäkään, ja uskoo ken haluaa niin talo meni kaupaks.
- Anonyymi
Kaikki menee kaupaksi, kun hinta on kohdallaan.
- Anonyymi
Enää -sanaan ei kuulu n-kirjainta loppuun.
- Anonyymi
Tarviihan uusuomalaisille rahaa kerätä
- Anonyymi
On edelläkävijä monessa uutisessa on suuuniteltu muuallekin uusi veromuoto
- Anonyymi
Onhan tuo hule-verotus terveisiä hanurista! Luulisi kiinteistöveron, vesi/jätevesi- ja sähkö/siirtomaksujen riittävän kiinteistönomistajien rangaistukseksi. Sitten jos et käytä vettä, etkä sähköä ollenkaan, perusmaksut kyllä joudut em. maksamaan.
Neuvostoliitossakin rangaistiin omistamisesta, nyt alkaa sama meininki näköjään täälläkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi455513Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2985332Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä724577Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos692465Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt481900Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu311858Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont261800Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva161792Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi811735Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y11648