Jälleen kerran! Tässä TAAS todiste!
Täytyy olla vaihtoehtoja kuljettaa se tavara! Ei voi jatkua tämä, että koko ajan nämä tappajarekat tekevät miten huvittaa ja pääsevät kuin koirat veräjästä! Nyt on päätösten aika! Kansalaisaloitteet eduskuntaan, jotta vihdoin loppuisi rekkojen aiheuttamat kuolonkolarit!
Kehitan kaikkia hidastamaan rekkojen liikennettä. Älkää pelätkö mennä huoltoasemalla haukkumaan heitä ammatinvalinnoistaan, itsehän ovat siihen syypäitä! Puhkokaa renkaita tai jotain!
Autoilevanainen on puhunut
#mercedes-benz
Seinäjoen kuolonkolari
15
74
Vastaukset
- Anonyymi
Kerrankin neiti puhuu asiaa.
- Anonyymi
Yritä nyt helvetin puupää ymmärtää, ettei kuorma-autoliikenteelle ole järkevästi toteutettavaa vaihtoehtoa. Kiskoja ei voi vetää joka paikkaan, ja lentokenttiä vielä vähemmän. Myös valtamerilaivojen tuominen kyläkaupan viereen on melko vaikea toteuttaa.
- Anonyymi
Oletko sinä niin saatanan puupää, jolle rekat ovat tärkeämpiä kuin ihmishenki? Mitä jos se on jonain päivänä joku sinun läheinen, joka joutui rekan uhriksi? Mitäs sitten sanot?
#mercedes-benz - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko sinä niin saatanan puupää, jolle rekat ovat tärkeämpiä kuin ihmishenki? Mitä jos se on jonain päivänä joku sinun läheinen, joka joutui rekan uhriksi? Mitäs sitten sanot?
#mercedes-benzNäytä minulle helvetin idiootti missä kohtaa otin kantaa mikä tai kuka on tärkeintä?? Totesin vaan sulle, ties kuinka monennen kerran, ettei kuorma-autoliikenteelle ole vaihtoehtoa!!
Jos et osaa pysyä aiheessa, kannattaa pitää turpa kiinni. No, jo pelkkä kirjoituksesi sisältö kertoo, että kannattaisi joka tapauksessa olla kommentoimatta yhtään mitään. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko sinä niin saatanan puupää, jolle rekat ovat tärkeämpiä kuin ihmishenki? Mitä jos se on jonain päivänä joku sinun läheinen, joka joutui rekan uhriksi? Mitäs sitten sanot?
#mercedes-benzMersuilija olisi ihmeissään, jos rekat katoaisi vaikka viikoksi. Hevosvankkureillako pitäisi rahdata ruuat kauppaan, ei tarvitsisi henkilöautollakaan ajaa, kun bensa-asemien tankit tyhjenee. Ainakin liikennekuolemat vähenisi. Nälkä, ja kylmä tulisi aika nopeasti.
- Anonyymi
Henkilöautot pitäisi kieltää kokonaan Suomessa. Ne tappavat ja vammauttavat huomattavasti suuremman määrän ihmisiä vuodessa kuin raskaskalusto. Nyt nopeasti ehdotus eduskuntaan, että henkilöliikenne tulee siirtää bussikuljetuksiin. Henkilöautojen tappama ihmismäärä on saatava pienenmään. Erityisesti Mersulla ajavat naiset on saatava HETI pois liikenteestä!!
- Anonyymi
Aika mauton kommentti. Autoilu on etuoikeus.
#mercedes-benz - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aika mauton kommentti. Autoilu on etuoikeus.
#mercedes-benzSinulta se kuitenkin tulisi kieltää välittömästi.
- Anonyymi
Rekkojen liikkuminen välttämättömyys, vai haluatko käydä kahvimaitosi lähimmältä maitotilalta, tosin henkilöautoliikenne kymmenkertaistuisi, jos jokainen kävisi maitotuotteensa lähimmältä tilalta.
- Anonyymi
Ei lisääntyisi, kun ei ole mitään mitä laittaa tankkiin.
- Anonyymi
Kyllä minä ihan tosissani olen!
#mercedes-benz - Anonyymi
Autoilu on minun etuoikeuteni ja minulla on oikeus tehdä sitä pelkäämättä tulevani rekan tappamaksi.
#mercedes-benz- Anonyymi
Todennäköisyys että kuolet henkilöauton yliajamana, on moninkertainen suhteessa siihen, että kuolisit rekan alle.
No, sinäkin olet vain tyhmä trolli. Ei kukaan ole oikeasti noin tyhmä.
- Anonyymi
Tämänkin keskustelun voi lopettaa, sillä totuushan oli, että henkilöauton kuljettaja itsetuhoisesti ajoi rekan alle. Voi meitä ihmisiä.
- Anonyymi
Samapa tuo, mitä mieltä olisitte. Tiedän, että suurin osa tämän ketjun lukijoista ovat samaa mieltä kanssani.
Siinähän yritätte puolustaa näitä ala-arvoisia, yhteiskuntaan kelpaamattomia "rekkakuskeja".
#mercedes-benz
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1476822Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/746142508Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk471720Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1141401Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna891252- 711107
Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll631063Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.481055Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain
muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.271049- 63976