Lomalle Pjongjangiin?

Onko kukaan käynyt? Kevät lienee parasta aikaa käydä?
http://www.korea-dpr.com/
51349
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Heinäkuussa mennään käymään.

Äänestä

Ei vielä, mutta reilun kuukauden kuluttua, jos siis viisumi myönnetään. Kevät ja syksy lienevät sään puolesta parhaimmat vuodenajat.

Katsoppa www.koryogroup.com, sieltä saa lisätietoa reissuista.

Äänestä

Nyt tämä kevät on erityisen hyvää aikaa ja kana ruokana halpaa siellä - toki voihan olla, että koiraa tilanneellekin tuodaan kanaa, mutta kyllä sillä nälkä päivän pakenee.

Äänestä
  • Kyllä se koira taitaa olla enemmän Etelä-Koreassa käytetty ruokalaji, kuin Pohjois-Koreassa. Täytyy kysäistä kun käyn siellä pohjoisessa.

    Äänestä

  • koiraa kirjoitti:

    Kyllä se koira taitaa olla enemmän Etelä-Koreassa käytetty ruokalaji, kuin Pohjois-Koreassa. Täytyy kysäistä kun käyn siellä pohjoisessa.

    MIELELLÄÄN MENISIN ETELÄ-KOREAAN.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


DPRK kirjoitti:

Onko kukaan käynyt? Kevät lienee parasta aikaa käydä?
http://www.korea-dpr.com/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu