Suomessa on monia tahoja, joista paluumuuttajat voivat saada apua työpaikan löytämiseen. Kerätään tähän ketjuun kyseisiä tahoja.
Täältä apua työpaikan löytämiseen Suomesta
7
122
Vastaukset
- Anonyymi
Jos on kiinnostunut Turun seudun työpaikoista, kannattaa tulla Turun RekryEXPO-messuille 7.4.2020 Turun Messukeskukseen. Oheisen linkin kautta saa hyvät tiedot tapahtumasta.
https://www.turunmessukeskus.fi/tapahtuma/rekryexpo/- Anonyymi
Jos sattuu olemaan kiinnostunut työpaikan löytämisestä Suomesta, kannattaa suunnata Tampereelle esimerkiksi 8.4.2010 tai 16.9.2020. Molempina päivinä nimittäin järjestetään Koskikeskuksessa Rekrytori-tapahtuma.
Viimeisimmässä Rekrytori-tapahtumassa pari päivää sitten eli 12.2.2020 vieraili peräti 17 000 kävijää. Liikkeellä oli työnantajien, oppilaitosten ja työnhakijoiden lisäksi mm. kesätyötä vailla olevia nuoria. Tarjolla oli 10 000 työpaikkaa erityisesti Pirkanmaan alueelta, mutta Tampereelle oli tultu myös kauempaa. Muun muassa savolaiset työnantajat olivat tulleet etsimään sopivia työntekijöitä.
Kannattaa ehdottomasti mennä Tampereelle, mutta Rekrytorin nettisivuilta voi myös saada muutenkin ideoita tulevat työpaikasta. Sieltä nimittäin löytyy listoja työvoimaa tarvitsevista työnantajista sekä vinkkejä työnhakuun.
https://www.rekrytori.fi/
- Anonyymi
SAIRAANHOITAJAPÄIVÄT järjestetään jälleen pian eli 25.-26.3.2020 Messukeskuksessa Helsingin Pasilassa.
Tapahtuma on suunnattu sairaanhoitajille, kätilöille, ensihoitajille, terveydenhoitajille ja alan opiskelijoille.
Avajaiset, keynote-luennot, paneeli ja näyttelyalue ovat kaikille avoimia ja maksuttomia.
Näyttelyalueella on paljon rekrytointipisteitä. Esimerkiksi kunta-alalle hoitotyöntekijöitä rekrytoiva Kuntarekry on esillä FCG-rekryfirman kanssa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?961896- 881340
- 1101143
- 761037
- 1191010
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57873- 47791
- 36782
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48741- 33693