Miksi Lomallo yritys haluaa asiakkaan päätöksen heti esittely päätteeksi?. Ei saa miettiä asiaa yön yli. Onko tämä uutta poliikkaa verrattuna edeltäjä PKY jossa ei ollut pakko päättää jos halusi keskustella muiden tahojen kanssa ja pystyi palaamaan asiaan jos tarvetta.
Lomallo esittely päätös heti
8
1418
Vastaukset
- Anonyymi
Tengman toi mukanaan lomaosakekulttuurin, eli ylimyynti ja päätä heti lomallo esittelytilaisuudessa. Huomenna ei myydä sinulle jos et osta heti nyt. Aina on uusi ostaja ja parempi sellainen oven takana ellet heti tee kauppoja. Nimi paperiin heti. Myyjien lupauksia et saa kirjallisina.
- Anonyymi
Siksi, että lähes kaikki yön yli miettineet tulee järkiinsä, ja tekee kielteisen päätöksen!
- Anonyymi
Senhän voi päättää vaikka kahdenvuoden päästä. Niinhän kaikki hämäläiset tekee.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Senhän voi päättää vaikka kahdenvuoden päästä. Niinhän kaikki hämäläiset tekee.
Vooi teitä urpoja. Onko se esittelyn jälkeen vaikeeta vastata jos käy niin kyllä jos ei käy niin vastaus EI. Asia on sillä selvä ja esittely. Ei enää esittelyjä heille.
- Anonyymi
Olisikohan syynä se, että myyjät eivät halua vaivata asiassa toista kertaa? Eikö se ole aika reilu tapa, jos sanoo ei niin homma käsitelty.
- Anonyymi
Vähän sama kuin Telian puhelinmyyjät. "Mä kytken sulle nyt samantein tämän paketin". Ja kun sanot, että nyt et kytke yhtään mitään, ollaan turpa norsunvitulla välittömästi!
- Anonyymi
kyllä noile reilu ei kelpasi
- Anonyymi
Kaupankäynnin kiireellisyys luotava, ostopäätös heti. Ei nuo turhat jäsenyydet kesken lopu, yön yli nukuttuasi huomaat ettei sillä mitään tee. Jälleenmyyntiarvoa ei ole ja kun haluat luopua ei ole ostajia, maksat toki vuosimaksun edelleen ja hukkaan heitetyn jäsenmaksun kärsit nahoissasi. Et omista mitään. Nettiä selaamalla löydät edullisia lomia ja paljon enemmän vaihtoehtoja.
Täyttä piiiiip koko Lomallo...tätä samaa kaupankäyntiä ollut muualla jo kymmeniä vuosia, ei mitn uutta siis.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 407347
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533662Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu463534- 623288
- 512974
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/512802Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342799Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302464IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1851810- 471531