Baarien/Yökerhojen hinnastot?

Itsellä täysi-ikäisyyteen vielä pari kuukautta niin voiko joku kertoa paljonko keskimäärin baarissa/yökerhossa maksaa esim. olut, shotit ja jotkut perusdrinkit?

3

1224

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Taidat olla oikeassa. Vedonlyönti näyttää vakuuttavammalta kuin ruletti. Olen yrittänyt voittaa uhkapelissä useammin kuin kerran, ja vain täällä olin todella hyvä siinä <a href="https://villenvinkit.com/">Ville</a> Siinä on hyvin kätevä ja yksinkertainen liitäntä, on hyvin helppo ymmärtää kaikki. Nostan myös rahaa, kun tarvitsen sitä, ja hyvin nopeasti. Se on oikein hyvä.

    • Anonyymi

      Paljon kalliimpia kuin kaupoissa. Hinta rippuu aika paljon "paikasta" Jossain perus bubissa tai kapakassa voi olla olut 5€ 0,5l , mutta sitten taas yökerhoissa voi olla jopa 7€

      Voi toki olla joskus jotain tarjouksiakin esim. täällä tamperella kun oli tapparan finaali peli niin hinta oli sinä aikaina vaan 3€/0,5 tuoppi. Tuo on musta oikea hinta. Kun oli peli paikalla oli paljon porukkaa, mutta sitten kun peli loppu asiakkaat lähti meneen. Mun mielestä baareissa on juomat liian kalliita. Kaupasta saa vaan halvemmalla. En ymmärrä moista hinta eroa?
      Toki ne yrittää järjestää kaikkia bingoja ja pokereita, että jengi tulis esim. viikolla paikalle, mutta mun mielestä toimivampaa olisi jos laskettaisiin hieman hintoja lähemmäksi kaupan hintoja.

      • Anonyymi

        Jos tavoitteena on nupin sekoittaminen, niin ostakaa sieltä kaupasta ne helvetin kaljanne. Särpikää niitä ennen sinne juottolaan menoa, niin siellä ei tarvitse sitten ostaa niin montaa "ylihintaista" tuoppia. Sen ravintoloitsijankin tarvitsee jollain sitä ravintolaa pyörittää. Jos hänen ostamansa oluet myydään halvemmalla kuin mitä hän on niistä maksanut, niin silloin ravintola tuottaa TAPPIOTA. Älkää menkö juottoloihin juomaan, jos on rahasta puutetta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      260
      4596
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      132
      3003
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      43
      2776
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      75
      1749
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1604
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1493
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1334
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1245
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1119
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      208
      1116
    Aihe