Minä en maksa mistään mitään

ja väitän eivät muut tee kuten käsketään.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ei varmaan kun joka asiaan kysytään tulot. Urpo.

Äänestä

mitä voisi ilmoittaa tuloiksi?

Äänestä
  • Työnantaka kela ja palkka minimi tulonsiirron verran.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Työnantaka kela ja palkka minimi tulonsiirron verran.

    työnantaka on varmasti hyvin hiljainen tyyppi?

    Äänestä

Käskemistä tapahtuu vasta kun niin sovitaan.

Sopimista tapahtuu vasta sitten kun päästään asioista sopimukseen.

Ennen sopimista ei käskyjä jaella.

Äänestä

Kun varastaa kaiken tarvitsemansa niin silloin ei tarvitse maksaa mistään mitään ja rahat säästyy. Alkostakin voisi hakea juoksukossut perjantain kunniaksi ja varsinkin jos on pitänyt tipattoman tammikuun. Minä en moisista tipattomista välitä kun vinaa pitää aina olla vähintään litra että viitsii edes korkkia aukaista.

Äänestä
  • halataan, hali sulle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ja väitän eivät muut tee kuten käsketään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu