Mahtaako kellään olla tietoa, että kummitteleeko Villa Elfvikissä, Espoossa? Onhan se ainakin vanha talo... Otin muuten valokuvan talosta ulkoapäin ja nyt näyttää kuin ikkunassa olisi jonkun kasvot. taidan vaan kuvitella..
Villa Elfvik
8
1494
Vastaukset
laittamaan kuvan nettiin, jossa sitä voisi katsella.
Ei välttämättä ole pelkkää kuvittelua. Monissa taloissa otetuista valokuvista on näkyvinään kasvot ikkunoissa, oli sitten aaveita tai ei.
-Orson- tyttö
Miten sen saa nettiin? Ja minne sinne?
- tyttö
Niin, huomasin muutamassa talon sisältä otetussa kuvassa jotain pyöreitä vaaleita "palloja". En sitten niistä tiedä..
Ne pallot voi olla mitä vain. Pölyä?
Ja sen kuvan voi laittaa mulle vaikka sähköpostiin jos viittit, niin kyllä minä sen nettiin laitan. [email protected]- kun ne on netissä
lammas-jr kirjoitti:
Ne pallot voi olla mitä vain. Pölyä?
Ja sen kuvan voi laittaa mulle vaikka sähköpostiin jos viittit, niin kyllä minä sen nettiin laitan. [email protected]Jos viitsit laittaa tänne sen osoitteen jos saat ne kuvat nettiin, niin olisi kiva.
- vieraillut
Menkää ihmeessä katsomaan paikan päälle, tosi ahdistava paikka, todella epätodellinen tunnelma pihalla, linnunlaulua ei kuulu ihan hiljaista ja aika vaikuttaa pysähtyneen oikeasti.
mustissa ikkunoissa häilyy jotain
http://www.muuka.com/finnishpumpkin/manor/s/mwsjs/manor_mwsjs_fi.html- en.siuntiolainen
No en nyt tiedä "todella ahdistavasta ilmapiiristä" Mutta muistan kun pikkulikkoina käytiin useaan otteeseen ns. Etsimässä niitä kummituksia...Ja kappelinmäellä joka sijaitsee aika lähellä.Siellä oli aika kolkkoa ja sellanen tunne että joku seurasi...mutta saattoi olla vaan 12-vuotiaiden mielenliikkeitä. Mielenkiintoinen ympäristö ja jos asennoituu kummitusjahtiin. Silloin voi todellakin olla kannattavaa käydä itse kohteessa. Tarinan mukaan seudulla vaeltaa päätön neuvosto-aikainen sotamies.
Lähellä myös sotilaiden nk.hautausmaa, jota ei löydä ilman asiaankuuluvaa karttaa tai hekilöä jolla on paikan tuntemus.(huom. Hautausmaalla ei tiettävästi Ns.Hautakiviä) - entinen siuntiolainen
en.siuntiolainen kirjoitti:
No en nyt tiedä "todella ahdistavasta ilmapiiristä" Mutta muistan kun pikkulikkoina käytiin useaan otteeseen ns. Etsimässä niitä kummituksia...Ja kappelinmäellä joka sijaitsee aika lähellä.Siellä oli aika kolkkoa ja sellanen tunne että joku seurasi...mutta saattoi olla vaan 12-vuotiaiden mielenliikkeitä. Mielenkiintoinen ympäristö ja jos asennoituu kummitusjahtiin. Silloin voi todellakin olla kannattavaa käydä itse kohteessa. Tarinan mukaan seudulla vaeltaa päätön neuvosto-aikainen sotamies.
Lähellä myös sotilaiden nk.hautausmaa, jota ei löydä ilman asiaankuuluvaa karttaa tai hekilöä jolla on paikan tuntemus.(huom. Hautausmaalla ei tiettävästi Ns.Hautakiviä)Edellistä artikkelia kirjoittaessa tapahtui pienoinen kirjoitus virhe... Eli olen ENTINEN SIUNTIOLAINEN!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?861669Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,161063Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.97988Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol79942- 87759
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt51744Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot145736- 53674
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs48671Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv51661