PKY Lomallo

Anonyymi

PKY Travel Lomallo Tengman lomajäsenyys on syntyessään jo kuollut trendi. Matkailutrendit muuttuvat ja se on jättänyt jälkeensä viikko-osakkeet. Kuka haluaisi lomailla aina samassa paikassa ja samaan aikkaan joka viikko. Vesa Tengman oli viikko-osake yritys Holiday Club päällikkö 25-vuotta. Uusi toimija Lomallo hehkuttaa Tengmanin osallisuutta. Matkailu on muuttunut. Nykyiset millenaali matkailijat, nuot 20-30 vuotiaat näyttävät matkailun trendit tulevaisuuteen. Heille ei sovi viikko osakkeet joustamattoman lomailuaikataulun johdosta ja tämä uusi Lomallo ei sovi heille yksinkertaisesti siitä syystä että he eivät halua maksaa klubiin liittymismaksua 10 000 euroa ja vuosittaista jäsenmaksua. He tietävät että he saavat parempia alennuksia omatoimisesti Bookin.com Trivago.com Airbnb.com yms palveluista. Nykyiset jo kohta eläkkeelle siirtyvät ja eläkkeellä jo olevat eivät koskaan tule saamaan taloudellista hyötyä PKY Lomallo jäsenyydellä. Eivät tule säästämään tätä 10 000 euron liittymismaksua koska perilliset ovat juurikin näitä milleniaali ihmisiä... tekevät hienoja ja ikimuistoisia lomia ilman tätä riippakivi vuosittaista jäsenmaksua 370 euroa ja sitten vain heidän rajallisia hotellialennuksia 10-15%. Eivät halua ja näin jäsenyys loppuu kun ei makseta jäsenmaksua 370 euroa. Alkupääoma on menetetty. Jokainen ymmärtää tämän rahanmenetyksen. Kalliita lomai Lomallo PKY vuosista.

14

1895

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vieläkö ihmiset sortuu noihin huijauksiin?

      • Anonyymi

        Älkää te huolestuko mitä kukin haluaa. Teille ei käy lomailusta kuin kotisoffa istukaa siinä ja uneksikaa että olette jossakin aurinkolomalla. Antakaa jokaisen tehdä omavalinta mitä ja miten haluaa lomapalveluja käyttää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Älkää te huolestuko mitä kukin haluaa. Teille ei käy lomailusta kuin kotisoffa istukaa siinä ja uneksikaa että olette jossakin aurinkolomalla. Antakaa jokaisen tehdä omavalinta mitä ja miten haluaa lomapalveluja käyttää.

        Maksaako tämä unelma 10 000 euroa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Maksaako tämä unelma 10 000 euroa?

        10 000 euroa on kynnysraha PKY Lomallo lomarenkaaseen. Senjälkeen 370 euro käsenmaksu vuosittain lomailet tai et. Kuulostaako hyvältä? Jos kuulostaa, nettisivuilla liittymislomake.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        10 000 euroa on kynnysraha PKY Lomallo lomarenkaaseen. Senjälkeen 370 euro käsenmaksu vuosittain lomailet tai et. Kuulostaako hyvältä? Jos kuulostaa, nettisivuilla liittymislomake.

        Kiitos vinkistä täytämme lomakkeen ja ruetaa njäseniksi


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        10 000 euroa on kynnysraha PKY Lomallo lomarenkaaseen. Senjälkeen 370 euro käsenmaksu vuosittain lomailet tai et. Kuulostaako hyvältä? Jos kuulostaa, nettisivuilla liittymislomake.

        Tämä sama HCR:n myyjä jaksaa kitistä väärillä tiedoilla. Tarkoitushakuista ja lapsellista. Faktat hukassa, silti pitää vaan koettaa. Lopeta jo, tällä palstalla mollaus ei johda mihinkään.


    • Anonyymi

      Osta sijoitusmielessä 3 osaketta. Arvo tulee kasvamaan. Kun saat perinnön, sijoita kaikki. Tulet olemaan miljonääri. Vinkki hevosmiesten toimistosta. R Kioskin pitäjä oli samaa mieltä. Pomminvarma Lomallo sijoitus.

      • Anonyymi

        En osta yhtään epävarmojen lomaosakemyyjien lomaosakkeita. Mutta jäsenyyden kyllä otan lomallolta.


    • Anonyymi

      Tämä tuntuu olevan räksyttäjien palsta. Karavaani kulkee ja koirat haukkuu.

    • Anonyymi

      Ihanoita on ollut nuo!

    • Anonyymi

      Oltiin viimeviikolla lomaosake esittelyssä. Eivät kovin esitelly kun oli meillä lomallo jäsenyys. Esittely kesto 20 minutttia.

    • Anonyymi

      Onko koronalla vaikutusta tähän clubiin?

    • Anonyymi

      Tämä koko Lomallo kuvio on täyttä kusetusta. Vanhat viikko-osake bisneksen ihmiset ovat yrittäneet keksiä uuden tavan rahastaa ja kusettaa hyväuskoisia ihmisiä.
      Maksamalla monta tonnii jäsenmaksua että pääsee saamaan muutaman prosentin alennuksia matkoista. Alennuksia saa hyvin, kun soittaa itse suoraan majoituskohteeseen tai kyseiseen yritykseen.

      • Anonyymi

        Kallis tapa päästä eroon lomaosakkeesta. Maksaa tällaisesta jäsenyydestä jolla ei tee yhtään mitään. Tässä käytännössä maksetaan Lomallolle 2000-5000 euroa että he ottavat osakkeen nimiinsä ja itse et tietenkään käytä tällaista lomasysteemiä jossa saat 10 % alennuksen samoista hotelleista mistä saat muutoinkin saman tai suuremman alennuksen. Lomallon omat kohteet ei riitä millään kaikille halukkaille eli vaih harvat ja valitut voi lomailla heidän omissa kohteissaan. Ketähän ne harvat ja valitut on? Saman metsästysseuran tyyppejä? Olisko näitä kumppanuus yritysten käytössä? Mitään läpinäkyvyyttä ei ole eli antavat kelle antavat tai käyttävät itse. Moni kakku päältä kaunis ja sisältä tyhjä pätee Lomalloon ja sen nettisivuihin. Uskoo ken tahtoo.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      142
      4664
    2. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      103
      3921
    3. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      36
      3559
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      51
      3320
    5. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      53
      3188
    6. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      32
      2620
    7. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      18
      2559
    8. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      23
      2246
    9. UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?

      Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami
      Euroviisut
      20
      1898
    10. Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?

      Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?
      Maailman menoa
      35
      1755
    Aihe