Lääkärissä käynnin takia jouduin perumaan lentoni Tjäreborg'illa.
"Ilokseni" ilmoitettiin että korvausta ei tule senttiäkään.
Lennon alkuun on kumminkin aikaa yli kaksikuukautta.
HUOMIOIKAA tämä kun varaatte matkaa.
T. Pertti Valtonen
Matkan peruutus
6
111
Vastaukset
- Anonyymi
Normaalisti korvauksen saa matkavakuutuksesta.
- Anonyymi
Kunhan saa lääkäriltä myös sopivan lääkärin todistuksen...
- Anonyymi
Unohditko lukea matkaehdot lentoa varatessasi? Kyllä tuo asia on siellä täysin selkeästi kerrottu.
- Anonyymi
Yleensä jos ottaa halvimmat lennot, niin ei ole peruutusoikeutta. Mutta lääkärintodistuksella saa kyllä yleensä matkavakuutuksesta takaisin kulut. Jos siis sairasloma jatkuu vielä silloin, kun olisi tarkoitus matkustaa.
- Anonyymi
Tippurilla ei saa matkan hintaa takaisin!
- Anonyymi
Kyse taisi olla pelkistä lentolipuista jotka on ostettu Tjäreborgilta. Economy liput ovat tuollaisia ellei niihin ole maksanut erikseen muutosmahdollisuutta.
Valmismatkan Tjäreborg hyvittää pientä peruutusmaksua lukuun ottamatta vaikka matkan peruuttaisi sairastumisen takia tunti lähdön jälkeen, asiakaspalvelun auettua...näin ainakin kävi meidän tapauksessa kun lapsi sai lääkäriltä edellisenä päivänä ehdollisen matkustusluvan, mutta ehto esti lopulta matkustamisen.
Vakuutusyhtiö maksoi lisäksi sen varsin pienen osuuden jota ei Tjäreborg hyvittänyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2195973
Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m263754- 822597
- 392121
- 331902
- 451868
- 1071775
- 211656
- 271502
Tappajamanne kiinni
Herätys koko Mikkeli! Nyt tietoa kehiin, että saadaan tämä tappaja kiinni!331468