Hän on kiduttanut ja teurastanut tuhansia toisinajattelevia maanmiehiään.
Pidätettyinä ja virkansa menettäneitä on kymmeniä tuhansia joista kärsivät sadat tuhannet perheet.
Te Alanya- fanit ummistatte silmänne tältä hirvittävältä rikokselta ihmisyyttä vastaan ja hyväksytte sen matkustamalla tuohon oksettavaan maahan.
Nämä Turkki"neitokaiset" ovat kotomaassamme ns. suvaitsevaisia ihmisiä jotka hyväksyvät turkkilaisten naisten alistamisen kunhan saavat munaa mekkoonsa.
Hyväksyttekö saastaisen Erdoganin puuhat?
6
233
Vastaukset
- Anonyymi
Ei se sentään noita vuohia teurasta, hyväksi kyllä käyttää, vuohiparkoja!
- Anonyymi
Kerrankin asiallinen avauskirjoitus palstalla.
- Anonyymi
Juu,nazi kommentoi monissa kirjoituksissaan Turkkia hyvin rajuin sanavalinnoin.
Olemme käyneet monesti Turkissa lomailemassa ja meillä ei mitään moitittavaa yhdelläkään matkalla ( no tietty turistia vähän testataan joissain ostoksissa )
Paras tapa yksittäisen ihmisen vaikuttaa on olla matkustamatta Turkkiin nyt sotilaallisten toimien lisääntyessä Syyriassa, joka aiheuttaa lisää pakolaisia eurooppaan
- Anonyymi
Jos aikoo tehdä sotilasvallankaappauksen, niin olisi lähdettävä liikkeelle siitä ajatuksesta, että kaappaus varmuudella onnistuu. Viimeksi näin ei käynyt ja siitä näitä seurauksia on riittänyt.
Kehotan Turkin asioista kiinnostuneita katsomaan seuraavan dokumentin Erdoganin saastaisesta omaa kansaansa vastaan avaamasta sodasta. Voittaa taatusti Hollyvoodin rymistelyleffat:
https://areena.yle.fi/1-50315975
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2942983Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka612343Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3482017- 1181784
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1261719Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121385- 661337
- 651337
- 681263
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781223
