Elämisen sietämätön keveys

Anonyymi

Olen 48v Bi. Ukkomies. Ehkä heteron orientoitunut Bi, mutta kuitenkin. Asian hyväksyminen otti aikansa. Pieneltä paikkakunnalta pienistä kuviosta seitsemänkymmentäluvulla syntyneenä se ei ollut helppoa. Ei se sitä ole vieläkään, mutta nyt omassa päässä asiat on kohdallaan ja häpeä sekä itseinho ovat poissa. Nyky termein olen tyyppinä VERS. ja siinä ongelma onkin. Olen suhteellisen miehekäs, vartalotyyppi normaali ja muutoinkin ihan tavallinen mies. Btm seuraa löytyisi vaikka kuinka helposti linjoilta. Pari aika sikamaista Top kaveria olen tavannut, mutta kun haluan miestä. Sellaista tasaarvoista rakastelua. Nautin miehen kosketuksesta, suudelmista, rakastelusta kaikilla mausteilla, jossa paneminen on huipentuma, ei välttämätön päämäärä. Yksi asia johtaa toiseen tai on johtamatta.
Olen myös kaapissa perheeltäni ja pysyn. Enkä kaipaa moraalisaarnaa, koska itseni löydettyäni olen parempi ihminen myös läheisilleni. Sisäinen ristiriita ei paina mieltä. Seksikinon kotona paremmin. Tiedän että meitä on muitakin, mutta sellaisen löytäminen linjoilta on kyllä yhtä kaukana kuin lottovoitto.

5

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nyt tärppäsi. Puhut minun suullani. Tarina omasta elämästäni...

    • Anonyymi

      Kunpa löytäisin tuollaisen kaverin kuin sinä...

    • Anonyymi

      Itse olen bi mies ja bottom. Seksiseuraa ei löydy ollenkaan, koska kaikki muutkin miehet ovat bottomeja.

    • Anonyymi

      Ikää tuppaa olemaan liikaa.

      • Anonyymi

        Vanha bottom on alinta kastia, jota ei huoli kukaan.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      25
      5214
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      3
      4637
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      118
      1471
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      155
      1416
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1250
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1104
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      21
      1044
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      892
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      873
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      809
    Aihe