On tuo Liukku fiksu kaveri, ei voi muuta sanoa. Ensin hankkii omistukseensa Avaralta asumisoikeuspuolen pilkkahinnalla ja sitten perustaa Aari isännöinnin, joka " kilpailuttamisen " kautta voittaa Avain asumisoikeus kohteiden isännöinnin ja nyt myy AARI isännöinnin Avaralle. Liukku vielä korostaa sitä, että Avain Yhtiöt tulee jatkossa käyttämään AARI:n palveluita. Piiri pieni pyörii, Liukku rikastuu ja Avain asumisoikeuasukkaat maksavat. On tää ihme maa, että tällainen on mahdollista.
AVAIN yhtiöt myys AARI isännöinnin!
3
218
Vastaukset
- Anonyymi
Aarin talous ei ole joka vuosi mennyt ihan plussalle. Liian vähän lypsäneet Avaimen asukkailta maksuja.
https://www.finder.fi/Isännöitsijätoimisto/Aari Isännöinti Oy/Helsinki/yhteystiedot/2623896 - Anonyymi
Alussa Aari oli hyvinkin tuottoisa, kunnes tuli puhetta, että isännöintikustannukset Avain asumisoikeuspuolella ovat liian korkeat ja ARA puuttui tähän. Liukku fiksuna kaverina ymmärsi mitä tehdä. Koska Avain koostuu useasta yrityksestä, jossa pyramidin huippuna Avain yhtiöt Oy, niin sinne päätettiin kerätä voitot ja muut alayhtiöt saatiin näyttämään nollatulosta. ARA oli tyytyväinen ja homma taputeltu.
Fiksua toimintaa omistajan taholta, ikävää asukkaan kannalta. - Anonyymi
Varta vasten tulin sanomaan tästä Avain Yhtiöt -konsernista, että hinnat ovat röyhkeän korkeat. Muutenkin ylihinnoitetut asunnot nykyisin, joista voisi vähintään satasen tiputtaa alas jokaikisessä asunnossa. Vuokra-asumisen kalleuden kärkipäätä on kuitenkin tämä Avain. Että terveisiä vaan, sopii laskea niitä hintoja alaspäin, eikä havitella pelkkää voittoa asunnon tarpeen kustannuksella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424300
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1344067- 643716
- 873551
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans333537Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe643341- 842916
- 542835
- 252626
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142334