AVAIN yhtiöt myys AARI isännöinnin!

Anonyymi

On tuo Liukku fiksu kaveri, ei voi muuta sanoa. Ensin hankkii omistukseensa Avaralta asumisoikeuspuolen pilkkahinnalla ja sitten perustaa Aari isännöinnin, joka " kilpailuttamisen " kautta voittaa Avain asumisoikeus kohteiden isännöinnin ja nyt myy AARI isännöinnin Avaralle. Liukku vielä korostaa sitä, että Avain Yhtiöt tulee jatkossa käyttämään AARI:n palveluita. Piiri pieni pyörii, Liukku rikastuu ja Avain asumisoikeuasukkaat maksavat. On tää ihme maa, että tällainen on mahdollista.

3

218

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aarin talous ei ole joka vuosi mennyt ihan plussalle. Liian vähän lypsäneet Avaimen asukkailta maksuja.

      https://www.finder.fi/Isännöitsijätoimisto/Aari Isännöinti Oy/Helsinki/yhteystiedot/2623896

    • Anonyymi

      Alussa Aari oli hyvinkin tuottoisa, kunnes tuli puhetta, että isännöintikustannukset Avain asumisoikeuspuolella ovat liian korkeat ja ARA puuttui tähän. Liukku fiksuna kaverina ymmärsi mitä tehdä. Koska Avain koostuu useasta yrityksestä, jossa pyramidin huippuna Avain yhtiöt Oy, niin sinne päätettiin kerätä voitot ja muut alayhtiöt saatiin näyttämään nollatulosta. ARA oli tyytyväinen ja homma taputeltu.
      Fiksua toimintaa omistajan taholta, ikävää asukkaan kannalta.

    • Anonyymi

      Varta vasten tulin sanomaan tästä Avain Yhtiöt -konsernista, että hinnat ovat röyhkeän korkeat. Muutenkin ylihinnoitetut asunnot nykyisin, joista voisi vähintään satasen tiputtaa alas jokaikisessä asunnossa. Vuokra-asumisen kalleuden kärkipäätä on kuitenkin tämä Avain. Että terveisiä vaan, sopii laskea niitä hintoja alaspäin, eikä havitella pelkkää voittoa asunnon tarpeen kustannuksella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      42
      4300
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      134
      4067
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      64
      3716
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      87
      3551
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      33
      3537
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      64
      3341
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      84
      2916
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2835
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2626
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2334
    Aihe