Lenkille please.

Anonyymi

Jos naapurin koirat saisi päättää, ne todella haluaisivat kunnon lenkille.. nyt viedään vaan talon nurkalle pissille, kakkalle. Säälittää nuo koirat, siellä tervejalkaiset ihmiset laiskuudessaan eivät t ulkoiluta koiriaan. Perheen beaglekin on nuori, vaan maha viistää maata, niin lihava. Suututtaa tosi paljon tuo touhu. En ole mikään kyttääjä, vaan eläinrakas. Tästä muutkin naapurit ovat puhuneet, noiden koirien huonosta hoidosta. Kukaan ei vaan tiedä, miten sen saisi loppumaan. Tietääkö joku, mitä tehdä.

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pyydä, jospa saisit ottaa mukaan lenkkiseuraksi.

      • Anonyymi

        Eipä kestä selkä ja kädet enää koiran vetoa, pahat nivelrikot raskaasta työmenneisyydestä johtuen.. noita koiria ei ole edes koulutettu remmiin kunnolla. Surkeeta, jos omat omistajat ei lenkitä koiriaan kunnolla. Ei siihen naapureita pitäisi tarvita, terveetä porukkaa ovat, ja aikaa on. Kai tämän tyyppisiä koiran omistajia on kuitenkin vähemmistö, toivon.


    • Anonyymi

      Yleensä kun eläinten olot huolettaa otetaan yhteys eläinsuojeluun.

      • Anonyymi

        Totta, suosittelen 👍👍👍


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      209
      7179
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4692
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      43
      4584
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      73
      3322
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1975
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      30
      1748
    7. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      26
      1737
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      41
      1600
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1499
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1267
    Aihe