Hyvä veli järjestelmä pitäisi purkaa. Sitä ei oikein nää lähelle kun on jo liian lähellä. Nää entiset pelikaverit kun nousee penkin taakse niin ei ihan ole sitä mitä voittava joukkue tarvitsee tulee mieleen lähinnä puulaaki toiminta
Oi Saipa oi Saipa
9
64
Vastaukset
- Anonyymi
Mallia vois ottaa Risestä. Siitä näkee et pelaajat arvostaa ja on lähellä ja valmiita tekemään kaikkensa joukkueen eteen.
- Anonyymi
Kun pääjohtaja joutuu puuttuun peliin niin on kyllä menetetty luottamus ja vaikka kuinka selitetään niin se asia on alitajunnassa
- Anonyymi
Olis kiva nähdä ja kokea oikea voittava ja voittanut valmentaja penkin takana.
- Anonyymi
Idän TPS samanmoista touhua.
- Anonyymi
Päävalmentaja ei tiedä mitä apuvalmentajat touhuaa. Ihanko totta! mutta siinäpä kysymys tietääkö apuvalmentajat mitä päävalmentaja touhuaa ja siinäpäs vasta kysymys onkin tietääkö omistaja mitä valmentajat touhuaa. Ei voittavassa joukkueessa ole kitkaa valmentajien ja pelaajien välillä tiedä sitten onko noista johtajista pelannut voitoista. Se johtaminen on yhtä selkeetä kun et varusteet pitää huoltaa ja kaikki oheistoiminta pelaa. Väittäisin et sieltä huollosta löytyis parempaa valmennusta kun penkin takaa nyt eli tuntevat pelaajat läpikotaisin hyvine ja huonoine puoliin.
- Anonyymi
Osa pelaajista on pelannut voittavassa joukkueissa en tarkoita nyt yksittäisiä voittoja. Eli sanoisin että tietoa löytyy myös penkiltä mitä mitallin voittaminen tarvitsee. Tai mitä pitäisi parantaa tai miten toteuttaa. Suurin syy on kun kärkipelaajia kuormitetaan liikaa pelistä toiseen vaikka ei osuisi juuri tänään kiekolla ladon ovista sisään. Loukkaantumiset seuraa toinen toistaan kun ei pää pysy perässä kun vedetään yläkierroksilla.
- Anonyymi
Esimerkillinen kapteeni näyttää omalla tekemisillään joukkueen suunnan ja antaa identtiteetin .Älykiekko on nyt keksitty ja ei tarvi kun olla oikeeseen aikaan oikeessa paikassa. Jääkiekko on tahdon asia kuka enemmän tahtoo niin on todennäköisesti voittaja . Jos pelataan rahalla tai rahasta . Toinen vaihtoehto on pelata sydämmellä Saipalaista ja näköistä kiekkoa jossa on oma identtiteetti ja siinä on isossa roolissa kapteeni ja valmennus.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Esimerkillinen kapteeni näyttää omalla tekemisillään joukkueen suunnan ja antaa identtiteetin .Älykiekko on nyt keksitty ja ei tarvi kun olla oikeeseen aikaan oikeessa paikassa. Jääkiekko on tahdon asia kuka enemmän tahtoo niin on todennäköisesti voittaja . Jos pelataan rahalla tai rahasta . Toinen vaihtoehto on pelata sydämmellä Saipalaista ja näköistä kiekkoa jossa on oma identtiteetti ja siinä on isossa roolissa kapteeni ja valmennus.
Voiko joku omistaa Saipan? Mielestäni ei ,ainoastaan rahoittaa. Omistajia olemme me kannattajat ja kaupungin asukkaat.
- Anonyymi
Mitä tulee pelaaja hankintoihin niin toistaa vuodesta vuoteen samaa kaavaa muutama tähti jotka sammuu juuri kun oikein pitäisi ruveta pelaamaan. Kunnon satsaus valmentajaan ja kentällinen työmyyriä sekä loput loppukeväästä pelien myötä syttyviä tähtiä ja mikä sen parempi jos omista junnuista lähtis lentoon.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam2486257Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.925156KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa164359Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni1523138Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on123091Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1702613Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,862553Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella
Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/1741724- 461679
- 681525