PlayStation 3

On Sonylla melkoinen usko, jos he kuvittelevat nykyisen Pleikkarin pärjäävän vuoteen 2010 saakka?
Kun jo nyt PS2 kärsii tehottomuudesta. Sille ei voida kunnolla kääntää uutta Resident Evil 4 peliä.
Saa nähdä tuleeko tuota ressari nelosta Pleikkarille ensinkään?

http://www.digitoday.fi/showPage.php?page_id=11&news_id=29146
5701
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eihän tuossa mitään sanota, että "Sony kuvittelee nykyisen Pleikkarin pärjäävän vuoteen 2010 saakka".

Siinähän sanotaan, että uudet mallit tulevat vuonna 2005.

Sisälukutaito?

Äänestä
  • Luulisin että kyseisellä ilmoituksella (uudet mallit tulevat 2005) tarkoitetaan, että ne uudet PSTwo-konsolit tulevat. Nehän just ilmesty. Eiks ois Sonylta tyhmää laittaa heti uuss konsoli markkinoille, ku on entinenkin vielä? Ps3 ei tuu vielä aikoihin, tuo 2010 kuulostaa ihan uskottavalta.

    Äänestä

  • biBii kirjoitti:

    Luulisin että kyseisellä ilmoituksella (uudet mallit tulevat 2005) tarkoitetaan, että ne uudet PSTwo-konsolit tulevat. Nehän just ilmesty. Eiks ois Sonylta tyhmää laittaa heti uuss konsoli markkinoille, ku on entinenkin vielä? Ps3 ei tuu vielä aikoihin, tuo 2010 kuulostaa ihan uskottavalta.

    PSone tuli kauppoihin samoihin aikoihin kuin PS2, eli nyt on hyvä aika PS3:n tulla markkinoille kun PStwo tuli markkinoille jo.

    Äänestä

  • kyllä lukea osataan. Mutta mitä hienoa ja nopeaa PS tarjoaa tällä hetkellä?
    Kyllä se seuraava PS2 korvaava konsoli ilmestyy ehkä vasta 2010?

    Äänestä

Siis mitä ihmettä!!!??? kun se on jo tulossa se laite!! viittä vaille valmis koko paska. Älkää ostako jos haluute hyvän ja mielikuvituksellisen hyvän laitteen, ostakaa mielummin "Vallankumous" => "The Revolution"-tulee olee iha saamarin hyvä laite kuulkaas :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aja tolla kirjoitti:

On Sonylla melkoinen usko, jos he kuvittelevat nykyisen Pleikkarin pärjäävän vuoteen 2010 saakka?
Kun jo nyt PS2 kärsii tehottomuudesta. Sille ei voida kunnolla kääntää uutta Resident Evil 4 peliä.
Saa nähdä tuleeko tuota ressari nelosta Pleikkarille ensinkään?

http://www.digitoday.fi/showPage.php?page_id=11&news_id=29146

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu