Oletko netti/chatti riippuvainen

Saanet varmuuden kun vilkaiset seuraavan testin, syytä suhtautua vakavasti, kyseessä päihteisiin verrattava sairaus, jos kiinnostaa katso

http://www.paihdelinkki.fi/testit/testi3.htm
4604
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

olen kohtuukäyttäjä!

Äänestä

Juu koukussa ollaan. Mutta on oltu ennenkin ja päästy irti, kun elämäntilanne livessä koheni/muuttui. Ja eiköhän tästäkin selvitä heh.. en nyt ihan alkoholismiin menisi vertaamaan eikä tästä keuhkosyöpääkään saa. Ja kun en kahviakaan edes juo niin pitäähän sitä ihmisellä edes joku riippuvuus olla tunteakseen itsensä normaaliksi kuolevaiseksi ;). Älä ota sitä vakavasti (sättiä ja sättiriippuvuutta siis)...

Äänestä

osoitti onneksi normaalia, no mutta siitäkin yritän vähentää.
Ei onneksi vielä asiaa A-klinikalle.

Äänestä
  • mä olen riipuvainen ja pahasti vaikuttaa jo suhteeseen ja sitä rataa ei ois pitäny tehä testiä ku omatunto soimaa muutenki jo=(

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Auttavainen kirjoitti:

Saanet varmuuden kun vilkaiset seuraavan testin, syytä suhtautua vakavasti, kyseessä päihteisiin verrattava sairaus, jos kiinnostaa katso

http://www.paihdelinkki.fi/testit/testi3.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu