Joko se LOPPU?

Anonyymi

Tuo rentuaminen ja öljyproppujen kanssa taistelu, kun on niin huopatossu tehdas tunnelma, kai siitä renusta nyt jotain ääntä lähtee, ei kai kaikissa voi olla ajonesto päällä yhtäaikaa. Onko kenties maahantuoja potkinut pelihousunsa jalasta ja nakannu ne syrjään, eihän kuiten ruostetta ole voinut olla? Oli syy sitten sepässä tai sepän sällissä, niin voidaan todeta, että ei tämä mainoksen mukaan koko perheen renu ainakaan pienokaisilta ja lemmikkieläimiltä saa kehuja, he kun eivät ole kykeneviä arviointiin. Onko sitten liikaa hengitetty kaasua, niin että koiran haukuntakin kuulostaa renun kehumiselta tai lapsen parkuna jopa ylistykseltä. Tälläisestä positiivisesta elämän katsomuksesta olisi kenties hyvä ottaa mallia eli jos atomipommi räjähtää, niin se on vain ilotulitus ja kaikilla oli niin mukavaa, kuin Putte Possun nimipäivillä. Oma kokemukseni tosin renusta on se, että ei ole mukavaa kun renupapatit paukkuu, vaikka ovatkin ns. pikkuvikoja eli pikkupaukkuja, niin kyllähän tuomoinen aivot pehmentää ilman mellakka kaasuakin, minä valitettavana ja varoittavana esimerkkinä. Ei tarvitse renu apteekkarit jaella lääkkeitään tai renu tohtorien, joita ainakin ennen oli tälläkin palstalla paljon neuvoja antamassa hoitopaikoista muista toimenpiteistä kun olin saanut renu mielenliikahduksen ja tilanne akuutti.. Itsehoito avopotilaana iloisten Tojottajien valvovan silmän alla nyt mennään turvallisesti kohti kevättä.
"Purot ne pulputtaa, lapsia laulattaa, kyllä elämä on sentään mukavaa" hieman H. Ekolan laulun sanoja mukaellen.
Lienee kaiketi turhaa toistaa Wanhaa fraasia: Renulla p,, jne. Se A. käynistyy ensikesänä kuulemma, nyt jodi tabletteja varastoimaan.

3

101

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ehdinkin jo pelätä että Yrjö-poika olisi heittänyt veivinsä....

      • Anonyymi

        Tai hokkarit nurkkaan, ei viellä, mutta kaikille sekin päivä tai yö koittaa kun siirrytään autuammille renuamis tai tojotus laitumille. Japsittunut pääsee varmasti perille, renuuttuneesta ei ole varmuutta, voi sammua portille, josta piru omansa korjaa.
        Mutta toistaiseksi "kyllä elämä on sentään mukavaa" eli virallisesti laulun mukaan "ihanaa" ja tämä koskee erityisesti renuvapaata elonkehruuta auringon alla.


      • Anonyymi

        Tai hokkarit nurkkaan, ei viellä, mutta kaikille sekin päivä tai yö koittaa kun siirrytään autuammille renuamis tai tojotus laitumille. Japsittunut pääsee varmasti perille, renuuttuneesta ei ole varmuutta, voi sammua portille, josta piru omansa korjaa.
        Mutta toistaiseksi "kyllä elämä on sentään mukavaa" eli virallisesti laulun mukaan "ihanaa" ja tämä koskee erityisesti renuvapaata elonkehruuta auringon alla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      115
      6737
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3737
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      185
      2526
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      276
      2398
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      196
      2071
    6. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      300
      1780
    7. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      9
      1725
    8. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      128
      1269
    9. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      27
      1255
    10. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      69
      1224
    Aihe