Sähkön hinta näyttää olevan rajussa laskussa. Onko näkynyt uusien tarjouksien hinnoissa.
Sähkön hinta
9
208
Vastaukset
- Anonyymi
Suorastaan ilmaista sähköä viimeyönä.
0,29 c kwh 00:00---06:00 aikana. - Anonyymi
Sähkön hinta laskussa ei paljon hyötyä, kun siirtohinta nousussa ja perus maksu joka oli ennen kohtuullinen on nyt savonvomalla noussut 32,92€:roon kk kulutit sähköä tai et.
- Anonyymi
Sähkön hinta ja siirto ovat eri asioita. En ymmärrä miksi jotkut tuovat siirtoa keskusteluun, kun kyse on sähkön hinnasta.
- Anonyymi
Sä joudut maksamaan molemmat. Siirto ja verot pvat olennainen osa sähkön hintaa. CLIP Sähkön hinta ja siirto ovat eri asioita. En ymmärrä miksi jotkut tuovat siirtoa keskusteluun, kun kyse on sähkön hinnasta. /CLIP
- Anonyymi
Sähkön hinnassa on n. 1/3 energiaa, 1/3 siirtoa ja 1/3 veroa.
- Anonyymi
Tuntui hyvältä tehdä 24kk 12 kk optio soppari hintaan 4.63 €/kWh. SIS alv. Myyjä väre. Sopimus tehty kilpailuttaa.fi sivulla. Toi 12kk optio o se ku jos haluun jatkaa nimi se sitoo yhtiötä. Cool.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuntui hyvältä tehdä 24kk 12 kk optio soppari hintaan 4.63 €/kWh. SIS alv. Myyjä väre. Sopimus tehty kilpailuttaa.fi sivulla. Toi 12kk optio o se ku jos haluun jatkaa nimi se sitoo yhtiötä. Cool.
Kyseinen Väreen tarjous on nyt 0.0448e/kWh, perusmaksu nolla. Kilpailuttaja.fi siis. Itsekin otin tuon, edullista sähköä kolmeksi vuodeksi.
- Anonyymi
https://yle.fi/uutiset/3-11225613 ja lisää asiasta ensi perjantaina Ylellä klo 20
- Anonyymi
Enemmän pelkään Corunaa kuin karunaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3434010Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1283610Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku52332- 1121714
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181668Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241369Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1031005Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j148990Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79885- 86801