Kanaria keskustelu

Anonyymi

Asialliset viestit katoavat ja hölmöilyt sekä aiheen ulkopuoliset saa jäädä. Täällä kanaria keskustelu on kuihdutettu kiitos ylläpidon linjauksen. Tähän asti annukassa rekkisten sana on ollut vapaa mutta sielläkin a marinon asiallinen viesti on kadonnut. Kukkahattu tätien ja sivupersoonien pebun nuolemiset saa olla. Missä voidaan keskustella? Facessakin ämmät nokittelee jos ei kirjoita mielensä mukaan.

10

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Moderointi hoidetaan koneellisesti. Kone "järkeilee" milloin mitäkin ja poistaa kirjoituksia täysin satunnaisesti ja summittaisesti.

      Sama koskaa monta muutakin foorumia. Itse en viitsi enää lainkaan kirjoitella esimerkiksi "Kielet ja käännökset" -foorumille, koska täysin asialliset kirjoitukseni poistetaan lähes aina.

      Ei siis kannata loukkaantua koneen touhujen vuoksi. Viisainta on lopettaa kirjoittaminen. Se vähentää mainostuloja ja saa päättäjät tekemään parannuksia robottiensa toimintaan.

    • Anonyymi

      Ongelma on kun aivan päättömät kirjoitukset vaan jäävät, joissa pystyy hetkessä tarkastamaan todenperäisyyden. Sitten järkevät ja perustellut keskustelut juuri poistetaan.

    • Anonyymi

      Näköjään kaikki asiallinen sisältö poistuu.

      • Anonyymi

        Saas nähdä koska tämäkin asia kirjoitus poistuu


    • Anonyymi

      Yksi on varma. A ja EP poistelee viestejä koneen lailla. Ihan mahotonta meininkiä taas

      • Anonyymi

        Nepä ne.
        A on 60 años ja pitkä.
        Ep on 80 años ja pätkä.
        Täällä pyörivät.


    • Anonyymi

      Ihanan mahotonta meininkiä täällä taas. Ihan mahotonta menoa

      • Anonyymi

        Juu voi mahoton että on mahottoman mahotonta menoa. Ihan mahottoman mahotonta menoa kerrassaan. Kuinka näin mahotonta menoa voi mahottomassa mahottomuudessaan edes mahollista olla. Ihan mahotonta menoa taas


      • Anonyymi

        Rakastan sua oi tuntematon, hyvää ystävänpäivää.


    Ketjusta on poistettu 37 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      91
      3829
    2. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      92
      1989
    3. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      87
      1803
    4. Nuorempi mies

      Olen tänään ajatellut sua paljon, miten toimittaisiin makuuhuoneessa jne! 😏🔥
      Ikävä
      144
      1672
    5. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      162
      1493
    6. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      102
      1493
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      65
      1478
    8. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      167
      1432
    9. Jos siis saamme

      Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j
      Ikävä
      100
      1344
    10. Onko sinulla

      Joku nyt huonosti? :(
      Ikävä
      86
      1297
    Aihe