Pitääkö paikkansa, että finskin mobiilisovelluksella check-inin tehdessä pääsee valitsemaan istuinpaikat ilman erillistä maksua? Siis ihan perushintaisen paikan. Verkossa Finnairin sivullahan sitä ei pääse valikoimaan, mutta kuulin, että sovelluksella näin voisi tehdä.
Finnair check-in mobiili
5
156
Vastaukset
- Anonyymi
Pääsee tekemään istumapaikan muutoksen jos vapaata on. Itse teen lähtöselvityksen heti kun siitä viesti tulee eli 36 tuntia ennen lähtöä. Piti kyllä jotenkin klikkailla kännyllä että pääsi oikeaan näkymään, istumakarttaan ja yllätys sain paikan Business-luokkaan kun vapaata oli. En tiedä oliko muut maksaneet siitä mutta minä en. Tämä sama olisi onnistunut läppärilläkin sovelluksella ja kirjautumisella sisään.
- Anonyymi
Lähtöselvityksen yhteydessä istumapaikka ei enää maksa, oli sitten sovellus tai ei.
- Anonyymi
Mites kun katsoin varauksen tietoja niin siellä oli jo istuinpaikat merkattu 🤔. Lähtö kuitenkin vasta keskiviikkona illalla, eli selvitys ei vielä auki. Pystyykö noita oletuksena olevia paikkoja siis vaihtamaan, kun selvitys aukeaa? Vai onko kone arponut jo paikat kaikille etukäteen ja niitä ei enää pysty valkkaamaan?
- Anonyymi
Ei se ole koskaan maksanut lähtöselvityksen yhteydessä Finnairilla. Esim. Air Balticilla maksaa 6,99€. Toiseksi Qatarilla saat vaihtaa vaikka joka päivä maksutta paikkavalintaasi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei se ole koskaan maksanut lähtöselvityksen yhteydessä Finnairilla. Esim. Air Balticilla maksaa 6,99€. Toiseksi Qatarilla saat vaihtaa vaikka joka päivä maksutta paikkavalintaasi.
Ok. Tässä vaiheessa siis vain maksullinen ennen selvitystä ja kun selvitys aukeaa niin vaihtomahdollisuus, jos vapaata tilaa löytyy mihin vaihtaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"638847Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo1545524Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset1274976Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään83842Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m833456Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta533359Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä352702En tiedä ymmärrätkö
Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk102641Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html392603- 241727