kerro kunta. tympäsee maksaa seuran maksuja 50e, katos riittäisi ja taustavalli radalla...
onko kunnassasi vielä ilmainen "korpi" tms ampumarata?
Anonyymi
3235
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ilmainen ampumarata? Haluat siis elää toisten siivellä, sillä ei ilmaisia ratoja ole olemassakaan. Joku joutuu niitä aina omalla työllään ja rahoillaan ylläpitämään. Kuka on rakentanut sen katoksen ja ostanut ainekset, raivannut radan ym. Nyt sinä haluat sitten mennä sinne ilmaisksi ampumaan. Varsinainen loinen.
Tiedä sitten mikä on ideasi, jos 50 e/vuosi saat harrastaa ja on lähellä anna se 50 e . polttoaineeseenkin menee rahaa jos ilmainen rata jossain on, ei se varmaan lähellä ole, muuten tuskin kyselisit.
Omalla maalla on 300m rata, päättyy kallioon niin turvallinen ja voi lyijyt kerätä pois. Harmillista kyllä ei voi liikaa kutsua vieraita että pysyy väleissä naapurien kanssa. Palaan asiaan jos joku jää pois.