Voiko turhempaa urheilulajia olla ?
EI !
hiihto-Niilot räiskii ja kiertää sakkoringiä räkä poskella
UKOSKASSA PUM-PUM-KISAT
23
59
Vastaukset
- Anonyymi
voi jääkiekko
- Anonyymi
Golf.
- Anonyymi
SAMAA MIELTÄ.
- Anonyymi
moottoriurheilu YÄK
mimmi Savikannasta. - Anonyymi
Tarkoititko ehkä kiertää sakkorinkiä, tuolla "kiertää sakkoringiä"?
- Anonyymi
Eikös se ole hyvä että tässäkin kaupungissa on monipuolista urheilua ja ampumahiihto on hieno laji, no siitä olen samaa mieltä, että golf palloilu ei ole urheilua vaan seurapeli
- Anonyymi
Golf on poseerausta.
- Anonyymi
ei urheilussa noin perustaltaan mitään vikaa ole,,
mutta nykyään käytännössä se on se vähän sellaista turha-kulutusta kyllä..
Ja ns. penkkiurheilu on suurta turhuutta...
Urheilu ja vapaa-aika on liian kuluttavaa, tehdään turhuus tiloja, kuluetaan enrgiaa, ajellaan edestaa, kuluetaan kiina-verkkareita, vähän kuin hamsterit pyörässä menoa...- Anonyymi
ns. urheilua pitäsi voida harrastaa ilman kalliita tiloja jne,, vuoden aikojen mukaan. Ulkona.
Ilman halleja ja laajoja parkkipaikkoja !! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ns. urheilua pitäsi voida harrastaa ilman kalliita tiloja jne,, vuoden aikojen mukaan. Ulkona.
Ilman halleja ja laajoja parkkipaikkoja !!- turha liikennettä on paljon. Ja kumma kun autolla pitää ajaa edestaa katsomaan ja harrastamaan urheilua.
varmaan siksi eivät juuri pärjää urheilukisoissa, kun eivät liiku jalkaisin ja pyörällä yms. luonnollisesti. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
- turha liikennettä on paljon. Ja kumma kun autolla pitää ajaa edestaa katsomaan ja harrastamaan urheilua.
varmaan siksi eivät juuri pärjää urheilukisoissa, kun eivät liiku jalkaisin ja pyörällä yms. luonnollisesti.Kyllä tuota turhaa urheilun takia tehtyä edestaa ajelua tulisi rajoittaa, koska ihmiset ei sitä itse tee.
Ja kalja huurussa tapahtuva älämölö penkkiurhilu on selvää joukkojen saastetta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä tuota turhaa urheilun takia tehtyä edestaa ajelua tulisi rajoittaa, koska ihmiset ei sitä itse tee.
Ja kalja huurussa tapahtuva älämölö penkkiurhilu on selvää joukkojen saastetta.Hupaisa tilanne tuo on, kun tuontiautolla, tuontibensalla, kiinalaisissa tuonti muovi vaatteissa ja kengissä mennään urheilemann... energiaa kulittaaviin halleihin, tai katsomaan kun muut urheilee.
Kulutetaan energiaa tuottamattomaan turhatoimintaan.
Vaikuttaa kuin suoraan hölmläis satujen tarinalta............................
- Anonyymi
Koiravaljakkourheilu pitäis lailla kieltää.
- Anonyymi
Imatran suosituin urheilulaji koiravaljakkoilu pitäisi kieltää? Miksi ihmeessä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Imatran suosituin urheilulaji koiravaljakkoilu pitäisi kieltää? Miksi ihmeessä?
Anteeks? Suosituin anna mun nauraa! Jääkiekkopas!!
- Anonyymi
kielipoliisin virka pitää kieltää täällä imatra-osiossa
ja rangaistava sagolla kuka siihen syyllistyy.
tai ainakin pakottamaan ko poliisi sakkorinkille - Anonyymi
mie oon opettaja ammatiltani ja lapset huutaa että ei uskalla uida uimahallisssa kun mummojen rinnat läiskii vettä kuin kansallispuvun rintataskut - Läps-läps-läps-läps- ja ne laineet kun mummojen uinti aiheittaa sumaneita ja hyökyä............... OLEN UIMAOPETTAJA-akka ja semmonen päätös että katkot pitää välttää myös juopoilta.--- Yhtenäien ja pitkä juomisputki on Imatran tavaramerkki
Juoppoputki PITÄÄ TYHJENTÄÄ UIMAOPETUKSEEN JOSSA voi uida ns putkiuintia. - Anonyymi
On jo hyvin nähty mihin johtaa Ukoskan yltiöpäinen kehittäminen AH-rata jossa käy paukuttelemassa vain omat ( 10 sakkorinkiläistä ),, Majoituskapasiteetti on ylimitoitettu jo nyt ( vain heikonruplan-sakka ),, Ja bisnespojat yrittää saada lisää tuottamattomia katiskoitaan alueelle............voi vi***TU ! HERÄTKÄÄ KUNTALAISET !
- Anonyymi
venesatama on tärvätty joillekin keinottlijoille... jne...
- Anonyymi
Juuri näin .. Tätä tarkoitin !
- Anonyymi
Kyllä pum pum hiihdosta saisi huomattavasti kiinnostavamman lajin, jos siihen saataisiin elävät maalit. Sakkorinki voitaisiin korvata vaikkapa viidellä raipaniskulla per ohilaukaus; ite laskee ja jos menee väärin alkaa alusta ... laskeminen että lyönnit. Sopisi ehkä nykymaailman todellisuuteen ihan hyvin.
- Anonyymi
Varpasaaren TONNTTIKEINOTTELU ( polvihousupainija urpalaisen johdolla ) on SUURIN SYY koko Imatran urheilu-uimahalli suhmurointiin !
Keinottelijoiden julkisen ilmoituksen mukaan Varpasaari on liian hyvä ja loistelias tavallisen kansan käyttöön.
HUOMIOIKAA TÄMÄ ! kun seuraavan kerran mietitte asiaa. - Anonyymi
URPALAINEN VOISI MUUTTAA ALUKSI ARGENTIINAAN omiensa joukkoon !
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat956654Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4096390SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614701Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien913614Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963561Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en663422Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103272Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.02990Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil31805Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema151394