Mielipiteitä, paras kappale jne.. =) Itse en levyä vielä ole hankkinut mutta kovasti kappaleita on radiosoitossa!
Yölinnun
uusin??
8722
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Pidin ennen yölinnusta mutta en enää nykyään, koska heidän kaikki biisinsä alkoivat kuulostaa liian samanlaisilta.
Eiköhän tuo sama ongelma ole muillakin artisteilla ja bändeillä. Esimerkkinä Charlies... Olen kyllä samaa mieltä siitä, että suurin osa Yölinnun biiseistä on samanlaisia renkutuksia.
Hyvin samn kaltaisia toisintoja ovat kaikki!
Tällaisia levyjä/biisejä mahtuu tusinaan kolmetoista.Ei jaksa kuunnella....liian samanlaisia,eivät erotu toisistaan.
Se missä lauletaan -uneen kauneimpaan- Suomalaiset iskelmät mollivoittoisia, joten hieman samalaosia kaikki, samoista aiheista laulettuja, mutta ihan kuunneltavaa musiikkia kaikki.
Vaikka kuulostaa pintapuolisesti samantyyliseltä niin toimii kuitenkin!! Paukahtaa kuin pannu päähän yleisölle! Harmillista kyllä, aika moni biisi on saanut humpahtavan meiningin... (juuri tämä tekee näistä samantyyliset)
..biisit kuulostaa samanlaisilta, mutta silti niissä on jotain erilaista. Aikaisempiin levyihin verrattuna tämä uusi on erilaista yölintua, lähempänä Simon soololevyä. Paras biisi on ehkä Satukirjan prinsessa.. Näin nopeesti :)
Yölinnun moni aiempi levy tosiaan on parempi kuin tämä uusin, mutta muutama kappale erottuu heti: mennyttä miestä on aivan ihana :)
En ole pyhimys, Satukirjan prinsessa ovat hyviä. Valitettavasti liian samanlaisia rallatuksia ovat kaikki muut...