Saako miehen lapset pomottaa

Anonyymi

uutta äitiä ja hänen lapsiaan? Meillä vähän epätietoisuutta siitä, kun tulimme taloon. Miehen lapset alkoivat heti määräämään missä saamme istua ja mihin koskea, ja komentavat ja kenkkuilevat meille, ihan kuin omistaisivat talon. Mies vaan nauraa eikä komenna lapsiaan.
Minä ärjäsin että tulemme asumaan täällä ja mun lapset on oiekutettu teidän tavaroihin ja huoneisiin, se ei ole kenekään omaisuutta.
Kauhee riita, että ei he anna omaia vaatteita, leluja ja tavaroita, huoneesta puhumattakaan.
On kurjaa nähdä omien lasten olevan ulkopuolisia.
Eikä se ole niin että uusien ihmisten säännöillä mennään kun kyse on kuitenkin lapsista, jotka ei märää mitään.
Minä olen talon uusi pono ja määrään nyt yhdessä miehen kanssa.

2

155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Saa pomottaa. Aika hurjia nämä vanhemmat jotka pakottaa omat lapset vieraan ihmisen seuraan, vaikke he tahdo? Puutaan että onko pakko uuden naisen tykätät miehen apsista, kukaan ei kysy onko lasten pakko isetää isän uutta naakkaa, ei ole. Lapsilta pitää kysyä ja heidän äidiltään saako vieras nainen tulla heille ja puhutella lapsi. Mutta miten musta tuntuu ettei kukaan kysy,m vaan käsittelee lapsia kuine sineitä, tungetaan vaan sekaan vaikkei saisi. Meillä kiellettiin perheenrikojien meille tulo ja olemasta lasten kanssa heitä kiusaamassa ja haukkumasa.Se oli vähäin mitä mies voi lapsilleen sen jälkeen tehdä kun antaa perhenrikkojan hajoittaa perheen ja hylkää lapset. Miehellä ei ole oikeutta kirstää lapsia näkemään pehreen rikkojia vaan olla näörä ja kuunnella lapsia ja heidän äitiään. Meillä lapset ei ole iknä nähneet perheenrikkojia, etteivät ole saaneet huonoja vaikutteita elämään että niin on pakko tehdä hajoittaa perhe ja hylätä lapset leikkiä onnellista. Teimme aivan oikein kieltääseme naikkoset meidän elämästä. En voisi kuvitellakkaan että lapseni olisi menneet pilalle ja en tuntisi heitä enää. Olen sentään lastem iti ja mulle kuului aina lasten elämä ketä siihen kuuluu ja ketä ei. Meihen naikoset eivät kuuluneet meidän elämään, ja se oli parasta, Lapset sanookin että olen maailman paras äiti.

    • Anonyymi

      Saa pompottaa ja pomottaa, ja pitääkin, sillä ei vieras naikkonen kuulu siihen elämään. Lapset on miehen ja illä sipuli, ei kellään täysin umpikierolla j täysin oudolla naikkosella ole oikeutta tulla ryppyulkemään miehelle, hänen lapsilleen ja exälleen ja suvulle.
      Onko pakko tunkeutua toiseten elämään ja viedä lapsilta isä. Sillon pitää tajuu että hän on outolintu siinä systeemissä, ja joutaa kotiin ja tiskaamaan omat tiskinsä.
      Mies ja häneneksä hoitaa omat asiat ja suttura oma. Sillä sipuli. Uuno mikä uuno, jos ei tajuu että miehen elämä on muualla ja sutturan elämä on missä lie.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      105
      4204
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      57
      2408
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      78
      1640
    4. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      6
      1103
    5. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      854
    6. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      21
      823
    7. Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi

      Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu
      Ikävä
      118
      813
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      39
      792
    9. Olisin valmis tutustumaan uudelleen

      En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.
      Ikävä
      50
      769
    10. Tiedät sen

      Esitän välinpitämätöntä, mutta en ole sitä oikeasti.
      Ikävä
      62
      768
    Aihe