Saako miehen lapset pomottaa

Anonyymi

uutta äitiä ja hänen lapsiaan? Meillä vähän epätietoisuutta siitä, kun tulimme taloon. Miehen lapset alkoivat heti määräämään missä saamme istua ja mihin koskea, ja komentavat ja kenkkuilevat meille, ihan kuin omistaisivat talon. Mies vaan nauraa eikä komenna lapsiaan.
Minä ärjäsin että tulemme asumaan täällä ja mun lapset on oiekutettu teidän tavaroihin ja huoneisiin, se ei ole kenekään omaisuutta.
Kauhee riita, että ei he anna omaia vaatteita, leluja ja tavaroita, huoneesta puhumattakaan.
On kurjaa nähdä omien lasten olevan ulkopuolisia.
Eikä se ole niin että uusien ihmisten säännöillä mennään kun kyse on kuitenkin lapsista, jotka ei märää mitään.
Minä olen talon uusi pono ja määrään nyt yhdessä miehen kanssa.

2

151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Saa pomottaa. Aika hurjia nämä vanhemmat jotka pakottaa omat lapset vieraan ihmisen seuraan, vaikke he tahdo? Puutaan että onko pakko uuden naisen tykätät miehen apsista, kukaan ei kysy onko lasten pakko isetää isän uutta naakkaa, ei ole. Lapsilta pitää kysyä ja heidän äidiltään saako vieras nainen tulla heille ja puhutella lapsi. Mutta miten musta tuntuu ettei kukaan kysy,m vaan käsittelee lapsia kuine sineitä, tungetaan vaan sekaan vaikkei saisi. Meillä kiellettiin perheenrikojien meille tulo ja olemasta lasten kanssa heitä kiusaamassa ja haukkumasa.Se oli vähäin mitä mies voi lapsilleen sen jälkeen tehdä kun antaa perhenrikkojan hajoittaa perheen ja hylkää lapset. Miehellä ei ole oikeutta kirstää lapsia näkemään pehreen rikkojia vaan olla näörä ja kuunnella lapsia ja heidän äitiään. Meillä lapset ei ole iknä nähneet perheenrikkojia, etteivät ole saaneet huonoja vaikutteita elämään että niin on pakko tehdä hajoittaa perhe ja hylätä lapset leikkiä onnellista. Teimme aivan oikein kieltääseme naikkoset meidän elämästä. En voisi kuvitellakkaan että lapseni olisi menneet pilalle ja en tuntisi heitä enää. Olen sentään lastem iti ja mulle kuului aina lasten elämä ketä siihen kuuluu ja ketä ei. Meihen naikoset eivät kuuluneet meidän elämään, ja se oli parasta, Lapset sanookin että olen maailman paras äiti.

    • Anonyymi

      Saa pompottaa ja pomottaa, ja pitääkin, sillä ei vieras naikkonen kuulu siihen elämään. Lapset on miehen ja illä sipuli, ei kellään täysin umpikierolla j täysin oudolla naikkosella ole oikeutta tulla ryppyulkemään miehelle, hänen lapsilleen ja exälleen ja suvulle.
      Onko pakko tunkeutua toiseten elämään ja viedä lapsilta isä. Sillon pitää tajuu että hän on outolintu siinä systeemissä, ja joutaa kotiin ja tiskaamaan omat tiskinsä.
      Mies ja häneneksä hoitaa omat asiat ja suttura oma. Sillä sipuli. Uuno mikä uuno, jos ei tajuu että miehen elämä on muualla ja sutturan elämä on missä lie.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      157
      7543
    2. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      130
      5189
    3. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      43
      2680
    4. Koska mennään retkeilemään?

      pusi pusi 😗
      Ikävä
      263
      2293
    5. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      81
      2218
    6. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      67
      2078
    7. Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota

      Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v
      Maailman menoa
      566
      2057
    8. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      57
      1116
    9. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      291
      1077
    10. Laittaisin whatsuppissa viestin

      Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.
      Ikävä
      66
      1065
    Aihe