Murrosikä, karvoitus, peniksen kasvu

Moi oon 14 vuotias poika ja ajattelin että koska karvat alkaa kasvaa. Entä koska penis kasvaa. Säkit on jo isot mut penis ei.

4

846

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Odottavan aika on pitkä mutta vuoden-kahden sisällä. Karvoja tulee ensin yleensä peniksen tyveen lähelle kives pusseja. Erektiomitta alkaa kasvaa samoihin aikoihin. Löysänä koolla ei ole väliä :) Seuraava vaihe noitten jälkeen on luultavasti että alkaa tulla mälliä. Nää on sit niin yksilöllisiä juttuja, ei liikaa kannata tuijottaa jotakin taulukoita.

      • Anonyymi

        Tietysti voit käydä näyttämässä kikkeliä terkkarille/pyytää terkkarilta lähete mieslääkärille niin arvioi tarvitaanko hormoonipiikkejä :)


      • VITTU KU SITÄ MÄLLIÄ TULEE JO MUTTA PENIS JA KARVAT EI OO KASVANU


    • Anonyymi

      Joo itellä oli sama ongelma joten älä huolestu sillä toi on normaalii...
      Ja mua vitutti sillon niin vitusti että perkele kamut kommentoi sitä tytsyjen lähellä saatana!

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      102
      4527
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      383
      1316
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      186
      1052
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1042
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      940
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      901
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      891
    8. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      11
      862
    9. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      856
    10. Onko se niin

      Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
      Ikävä
      64
      826
    Aihe